01.10.2016 00:02

Brněnská Kometa dál boduje. V Pardubicích vyhrála 4:3 v prodloužení

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Napínavé utkání sledovali diváci v pardubické Tipsport aréně. Domácí dvakrát vedli, ale Brňanům se povedlo ve třetí třetině zápas otočit na svou stranu. Devět vteřin před koncem ale srovnal skóre ve vlastním oslabení kapitán Dynama a poslal zápas do prodloužení. Díky gólu Němce si nakonec Kometa z východu Čech odváží dva body.

Autor: Karolína Bulisová

Pardubice – Zápas s brněnskou Kometou měl pro pardubické Dynamo hned dvě premiéry. V prvním domácím utkání se představila nová trenérská čtveřice v čele se šéftrenérem Vladimírem Martincem společně s Pavlem Rohlíkem, Michalem Mikeskou a Karlem Beranem. Novinkou pro diváky byla také multimediální kostka, která je nejmodernější v celé České republice.

První třetina začala opatrně, do první šance zápasu se po zaváhání domácích dostal Marcel Haščák, ale připraveného brankáře Štěpánka nepřekvapil. Postupem času získala Kometa převahu, největší šanci měl po přihrávce Erata Martin Nečas, ale obětavý pád domácího Schause mu střelu pokazil. Právě Schaus se následně dostal do protiútoku, kde prokličkoval mezi obránci a před brankou našel volného Petra Hubáčka. Bývalý kapitán Komety, dnes v dresu Dynama, bez problému zakončil a skóre se poprvé měnilo.

Pardubice dvakrát vedly, Kometa se dvakrát dotáhla

Druhá třetina začala lépe pro Kometu. Po pětačtyřiceti vteřinách skvěle přečetl situaci Kováčik a poslal kotouč na teč Marcelu Haščákovi. Ten následně puk umístil do brány mimo dosah Jakuba Štěpánka. Ačkoli Dynamo promarnilo přesilovou hru, podařilo se Malletovi po vyhraném buly poslat kotouč najíždějícímu Tomáši Rolinkovi. Jeho zásluhou se puk dostal do brány a Pardubice šly znovu do vedení.

Po druhé inkasované brance Kometa zvýšila tlak, obzvlášť při přesilovkách. Šance brněnských svými skvělými zákroky likvidoval Jakub Štěpánek. Po střele Jana Štencla od modré mu pak pomohla i branková konstrukce. Při další početní výhodě Kometa svůj tlak již proměnila a to když Kováčik zmátl obránce, přihrál kotouč Haščákovi a ten od modré střelou k tyči srovnal na 2:2.

Tři body Kometě sebral v poslední minutě Rolinek

Třetí perioda vyrovnaného zápasu začala opatrně. Bylo znát, že si obě mužstva uvědomují důležitost byť jediného gólu. Ve čtyřicáté sedmé minutě zápasu se do šance dostal pardubický Klimenta, avšak střelu na hranici brankoviště nedokázal dostat mimo dosah brněnského gólmana Karla Vejmelky. Gól padl o chvíli později na druhé straně. Pardubičtí obránci ztratili kotouč ve vlastním pásmu a Jan Hruška se štěstím dokázal dostat puk ránou nad rameno za Jakuba Štěpánka. Kometa tak šla poprvé v zápase do vedení.

Hruškova branka hráče Komety povzbudila. Haščák se dostal do dvou skvělých šancí a mohl tak završit hattrick, ale ani jednu neproměnil. Pardubicím se šance na vyrovnání vzdálily, pár minut před koncem musely přestát oslabení tři na pět. Dvojnásobné oslabení Dynamo přestálo a při hře ve čtyřech poslal Hubáček puk na hůl Tomáše Rolinka. Devět sekund před koncem třetí třetiny se pardubickému kapitánovi podařilo poslat kotouč nad ležícího Vejmelku.

Zápas tedy pokračoval do prodloužení, které se od letošní sezóny hraje tři na tři. Šance měla obě mužstva, víc štěstí ale nakonec měli hráči týmu z Brna. Napínavý zápas rozhodl z bekhendové kličky Vojtěch Čemák a brněnská Kometa výhrou 4:3 po prodloužení získala dva body a pokračuje ve vítězné sérii.

„Věděli jsme, že Pardubice budou mít po výměně trenérů a po výhře v Chomutově výborný úvod a chtěli jsme to přečkat, takže jsme ze začátku byli až moc pasivní a domácí nás za to potrestali,“ zhodnotil začátek utkání asistent trenéra Komety Brno Martin Pešout. „Postupně jsme se do zápasu dostávali a od konce druhé třetiny jsme hráli výborně. Ve třetí třetině už to bylo kdo z koho, bohužel jsme nezvládli závěr, ale to je hokej, to se někdy stane. Myslím si, že domácí si bod za bojovnost a odolnost zasloužili a stejně tak náš tým,“ dodal Pešout.

Podobný pohled sdílel i trenér Dynama Pardubice Pavel Rohlík: „Kometu jsme chtěli zaskočit aktivní hrou, což nám ze začátku fungovalo. Vývoj utkání ovlivnila z naší strany tři oslabení ve druhé třetině, která nás s takto silným soupeřem stála hodně sil. Nešťastný gól, který změnil skóre na 2:3 nás hodně zaskočil, ale děkuji klukům, že dokázali v oslabení vyrovnat. Prodloužení jsme chtěli ubránit a jít na samostatné nájezdy, což se bohužel nepodařilo. Chtěli jsme samozřejmě víc, ale jsme spokojení s jedním bodem.“

Branky: 13. Hubáček (Schaus, Bárta), 25. Rolinek (Mallet, D. Tomášek), 60. Rolinek (Hubáček) - 21. Haščák (Kováčik, Zaťovič), 36. Haščák (Kováčik), 50. J. Hruška, 65. V. Němec (M. Kvapil, Trška). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1. Diváci: 8083.

Klíčová slova: hokej, extraliga, Pardubice, Dynamo, Brno, Kometa