04.05.2015 19:40

Brněnská juniorka prohrála se Spartou a přišla o první místo

Autor: Šibor David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté brněnské jednadvacítky přivítali na svém stadionu ve šlágru 33. kola pražskou Spartu. Domácí chtěli napravit zaváhání z minulého kola proti předposlednímu Táborsku, ve kterém Brňané pouze remizovali. Sparta měla za sebou šňůru tří remíz v řadě.

Brno – Dosud vedoucí Zbrojovka Brno čelila ve 33. kole Juniorské ligy čtvrté Spartě. Pět kol před koncem soutěže si Zbrojovka mohla v případě vítězství udržet vedoucí pozici před Mladou Boleslaví. Do utkání domácí nevstoupili dobře a už po sedmi minutách prohrávali po chybě domácího brankáře Hladkého. Rána Nešpora z dvaceti metrů proklouzla Hladkému mezi prsty a Sparta vedla 0:1. Ze hřiště odchází sparťanský hráč (foto: David Šibor)

V průběhu prvního poločasu byli sice domácí lepší, z protiútoků si ale šance vytvářeli především hráči Sparty. V pětadvacáté minutě trefil Nešpor z protiútoku pouze břevno Vorlovy branky.  Po půl hodině hry mohl srovnat Přichystal. Překonat sparťanského brankáře se mu však nepovedlo. ,,Dostali jsme hloupý gól. Zbytek poločasu jsme byli lepší, ale chybujeme v koncovce," popsal první poločas brněnský trenér Dostálek.

Druhý poločas navázal na první půli. Domácí útočili proti skvěle bránícím hráčům hostí. V pětapadesáté minutě domácí dokonce nastřelili tyč sparťanské branky. Hráči Zbrojovky se hnali za vyrovnáním, ale žádnou ze svých šancí nedokázali proměnit. Hosté během druhé půle ohrozili Hladkého branku pouze jednou. Střelu Nešpora brněnský brankář zlikvidoval.

V závěrečných minutách měli domácí možnost zahrávat dva přímé volné kopy. Hrozící nebezpečí dokázala sparťanská obrana zlikvidovat a do Prahy si za těsnou výhru odvezla tři body. ,,Domácí hrozili vysokými míči, z čehož vznikaly závary před naší bránou. Jsme rádi, že jsme zvítězili proti silnému soupeři," popsal utkání trenér Horňák pro web pražské Sparty.

Brněnští junioři spadli pět kol před koncem soutěže na druhé místo o bod za Mladou Boleslav. O ligové prvenství budou muset v závěrečných kolech ještě tvrdě bojovat a navíc doufat v zaváhání Středočechů. Pražská Sparta je čtvrtá o pět bodů za svým dnešním soupeřem.

Klíčová slova: Juniorská liga, Brno, Sparta