08.03.2018 22:12


Brněnská hvězdárna připomněla čtyřicáté výročí letu Vladimíra Remka do vesmíru

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Dočasnou přepážku pošty a Vladimíra Remka, prvního československého kosmonauta, našli včera návštěvníci v brněnské hvězdárně. Autogramiáda kosmonauta i příležitostná razítka byla součástí akce, která připomínala čtyřicáté výročí letu Sojuz 28.

Dočasná přepážka České pošty, Foto: Adéla Petřeková

Brno – Autogramiádou jediného českého kosmonauta a nabídkou příležitostného razítka České pošty si včera ve Hvězdárně a planetáriu Brno návštěvníci připomněli 40. výročí letu Vladimíra Remka do vesmíru. K tomuto výročí je od včerejšího dne také přístupná výstava v brněnském technickém muzeu, kterou bude možné navštívit do desátého června.

„Česká pošta k tomuto výročí natiskla i limitovanou řadu dopisnic s přítiskem,“ sděluje ředitel pobočkové sítě pro jižní Moravu Tomáš Křepela. Dopisnic Česká pošta natiskla tři sta kusů: „Jsou vyprodány do posledního kousku, nezůstala ani jedna," raduje se Křepela. Na autogramiádu nebo pro razítko si do Hvězdárny přišlo kolem čtyři sta lidí. "Razítko je povedené, moc se mi líbí. Bohužel s dopisnicí se na mě už nedostalo," smutní návštěvnice Alena Hamršmídová. Jako další příležitostné razítko plánuje Česká pošta například razítko z Velikonoční pošty.

Vladimír Remek byl první neamerický a nesovětský kosmonaut, který letěl do vesmíru. Cílem letu Sojuz 28 bylo provádění experimentů, jako například roznožování řas. Do Brna přijelo deset kosmonautů z devíti zemí a všichni včera otevřeli výstavu v Technickém muzeu.

Klíčová slova: Vadimír Remek, vesmír, Sojuz 28, razítka, Česká pošta, Hvězdárna a planetárium Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.