09.10.2017 18:57


Brněnská 16 ve staronovém. Kino Art nahradil sál Břetislava Bakaly

Autor: Vendula Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

58. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16 se bude konat od  středy do soboty v sále Břetislava Bakaly, kam se vrací po pěti letech. Návštěvníky letošního ročníku festivalu provede motto „My jsme rodina“. Kromě série soutěžních filmů představí organizátoři festivalu také bohatý doprovodný program.

Brno - Ve středu v patnáct hodin odstartuje v Brně festival krátkých filmů. Předešlým pěti ročníkům poskytlo zázemí kino Art, letos museli organizátoři kvůli rekonstrukci Artu zvolit jiný prostor. V sále Břetislava Bakaly se festival konal od devadesátých let, v roce 2012 jej vystřídalo právě kino Art.

„Jako výhodu Bakaly bych vyzdvihnul více místa pro diváky. Kino Art má v sobě ale osobitého ducha, jsem proto zvědav, jestli bude podobná nálada i v sále Břetislava Bakaly," uvedl producent festivalu Daniel Knebl. „Další výhodou je  velká a prostorná chodba u sálu. Umožňuje nám na místě například uspořádat koncert. S technickou vybaveností je na tom ale Balaka o dost hůře než Art. Máme ale dva sály, dobré zázemí pro hosty a moc dobrou kavárnu,“ doplnil ředitel festivalu Milan Šimánek.

Soutěže se zúčastní celkem 42 domácích a zahraničních krátkometrážních filmů. Snímky bude hodnotit odborná porota složená ze zástupců slovenského, britského, polského a japonského filmového průmyslu doplněná pětičlennou studentskou porotou. Udělovat budou celkem tři ocenění, a to Cenu hlavní, Cenu Petra Hviždě a Cenu studentské poroty. Vyhlášena bude také Divácká cena, jejíhož držitele vyberou návštěvníci festivalových projekcí.

Akreditace na celý festival stojí 300 korun, jednodenní vstupenka 160 korun. Návštěvníci se kromě filmů mohou těšit například na páteční debatu s názvem Rodinná umělecká poradna, úterní koncert femipunkové písničkářky Muchy nebo workshop výroby krátkých filmů.

Cílová skupina festivalu prakticky neexistuje. Nijak se nepodbízíme žádné divácké skupině. Podstatnou složku diváků tvoří studenti, ale v žádném případě se nejedná o studentskou akci, důvodem je spíše naše intenzivní propagace festivalu na sociálních sítích," vysvětlil Milan Šimánek.

Klíčová slova: film, festival, sál Břetislava Bakaly, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.