07.11.2012 09:15


Brnem projíždí galerijní tramvaj na podporu hendikepovaných dětí

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Po Brně bude do konce letošního roku jezdit tramvaj s vystavenými fotografiemi z charitativního kalendáře Životem bez limitu. Projekt občanského sdružení Nová rodina má za úkol pomoci zdravotně postiženým dětem a jejich rodinám.

Brno "Narození dítěte se zdravotním znevýhodněním staví rodiče do velmi těžké situace. Vznikají určité bariéry, se kterými se rodina často velmi těžko vyrovnává. Kalendář Životem bez limitu 2013 vznikl, aby si lidé připomněli, že má každé dítě své kouzlo a zaslouží si péči," uvedla předsedkyně občanského sdružení Nová rodina Markéta Langerová.Tramvaj s vystavenými fotografiemi bude jezdit po Brně do konce roku. Foto: Martin Blahák Fotograf Patrik Uhlíř zachytil hendikepované děti v situacích, ve kterých se jim plní jejich nedosažitelné sny. Na snímcích se tak stylizují například do role závodního motorkáře, pilota nebo baletky. Autoři kalendáře chtějí tímto způsobem zbořit mýty o zdravotně postižených dětech a zdůraznit, že i ony mají šanci na plnohodnotný život.

"U zdravotně znevýhodněných dětí není často problémem pouze samotné postižení, ale také vnímaní a reakce okolí. Obrázky, které jsme vytvořili, ukazují, že hendikep není důvod k bariérám," dodala Langerová. Výdělek z prodeje kalendáře by měl zajistit všem čtrnácti zúčastněným dětem a jejich rodinám rehabilitační pobyt u moře v italských lázních Grado. Dlouhodobějším cílem iniciativy je pak vytvoření relaxačního integračního centra a chráněného bydlení.

Klíčová slova: Život, bez, limitu, galerijní, tramvaj

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.