07.05.2012 11:23


Brňané vytáhli klobouky a přivítali jaro

Autor: Michaela Horynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Slunečné odpoledne si Brňané s klobouky užili 6. května v Denisových sadech. Na Kloboukovém vítání jara se návštěvníci dozvěděli, jaké pokrývky hlavy budou letos v módě, ale také získali informace o ženách trpících rakovinou.

Brno Příchozí si pod brněnskou katedrálou prohlédli zajímavé klobouky a hanácko-slovácké kroje. Odpoledne si mohli ještě více zpříjemnit nabízenou kávou či perníkem a zaposlouchat se do živé hudby. To vše na podporu žen s onkologickým onemocněním. Program zajistila Radka Chabičovská z Kloboukového klubu ve spolupráci s Mamma HELP centrem, sdružením pacientek s nádorovým onemocněním prsu.

Přehlídka kloboučků k večerním šatům. Foto: Michaela HorynováSpojení klobouků s tématem rakoviny není nahodilé, ženy po chemoterapii často klobouky nosit musí. „S Kloboukovým klubem spolupracujeme od samého počátku konání těchto akcí. Letos to byl už pátý ročník,“ uvedla koordinátorka Mamma HELP Stanislava Absolínová. Klobouky ale nemusí pouze chránit hlavu před pohledy lidí či před deštěm. Podle Radky Chabičovské se z každé ženy stává dáma, když si nasadí klobouk.

Součástí programu byla soutěžní přehlídka klobouků žáků základních a středních škol. Pro návštěvníky byl připraven stánek s kávou, perníkovými srdci a samozřejmě klobouky. Také si mohli zakoupit upomínkový předmět od Mamma HELP a pomoci tak ženám s rakovinou. U jejich stánku se ženy mimo jiné dozvěděly, jak si mohou samy správně vyšetřit prsa.

Přehlídky klobouků doplnila ukázka hanácko-slováckých krojů Spolku pro muzeum. „Snažíme se, aby se kroje opět začaly nosit. Naše kroje jsou z konce 19. století a vytvořila je Marie Šebestová,“ řekla předsedkyně spolku Věra Colledani.

Celé odpoledne hrála kapela Melody Band sestávající z Františka Procházky a jeho ženy Vlasty. „Manžel má dva měsíce vykloubené rameno, vystoupení je od něj vlastně hrdinský čin,“ prozradila na svého kolegu a manžela Procházková.

Absolínová ještě připomněla Květinový den, který letos připadá na 16. května. Tento den budou moci lidé onkologické pacienty podpořit zakoupením žlutých květin.

Pokud bude počasí příznivé, Brňané si opět nasadí klobouky 2. září a v Denisových sadech se tentokrát rozloučí s létem.

Klíčová slova: Kloboukové vítání jara, Kloboukový klub, Mamma HELP, Denisovy sady, rakovina

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.