05.11.2015 22:27


Brňané si připomněli 70. výročí OSN fotografickou výstavou

Autor: Martinková Helga | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výstava s názvem Silná OSN, lepší svět si dala za úkol seznámit veřejnost s děním a systémem fungování organizace. Zájemci se dozvěděli důležité informace o OSN prostřednictvím informačních tabulí doprovázených velkoformátovými fotografiemi. 

Informační tabule pro návštevníky výstavy Brno – Výstava k výročí založení OSN byla přístupná brněnským návštevníkům od 21. října do čtvrtého listopadu. Nacházela se na otevřenem prostranství před Janáčkovým divadlem, které se přesně v den výročí 24. října zabarvilo do modra, čímž připomnělo tento významný den. „Výstava Silná OSN, lepší svět informuje návštěvníky o cílech a fungování organizace, kterému skutečně rozumí pouze málo lidí,“ řekl ředitel kanceláře OSN v Praze Michal Broža.

„Netušil jsem, že tuto akci Brno pořádá, cestou z práce jsem si všiml lidí kolem informačních tabulí, šel jsem se proto ze zvědavosti podívat a byl jsem příjemně překvapen, že se šíří osvěta tímto způsobem,“ sdělil návštevník Jaroslav Janků. Výstava svým umístěním nalákala kolemjdoucí a upozornila na problémy i směrování OSN. Informační tabule s fotkami přiblížily veřejnosti roli České republiky v OSN. Konkrétně šlo o změny, kterými organizace prošla za dobu svého fungování, o globální problémy a mnohé další. „Zajímám se o dění ve světě a výstava mi přišla jako zajímavý způsob informování. Dozvěděl jsem se nové informace a získal podnět k dalšímu studování OSN a jeho fungování ve světě,“ řekl student VUT Marek Mackových.

Akce Silná OSN, lepší svět vznikla ve spolupráci Informačního centra OSN v Praze s městem Brno, Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v Praze, Kanceláří Světové zdravotnické organizace a Českým výborem pro UNICEF. O záštitu se postaral premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Pražští návštevníci měli možnost zhlédnout výstavu v září na Jungmannově náměstí. 

Klíčová slova: výstava, OSN, informační tabule

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.