23.03.2016 19:56


Brňané si mohou prohlédnout nejlepší stavby v Alpách

Autor: Michaela Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Příznivci architektury mohou od včerejšího večera navštívit dvě výstavy věnující se horským stavbám. První se jmenuje Postaveno v horách a druhá Nové stavby ve švýcarských horách. „Tento projekt by měl být určitou inspirací pro Českou republiku,“ řekl vedoucí Galerie Jaroslava Fragnera Dan Merta. Expozice v Brně bude k vidění do 4. dubna, poté se přesune do Prahy.

Zahájení výstav Postaveno v horách a Nové stavby ve švýcarských horách. Foto: Michaela ČernáBrno – Vedení Galerie Architektury Brno včera zahájilo dvě výstavy s názvem Postaveno v horách a Nové stavby ve švýcarských horách věnující se horským stavbám. „Tento projekt dokládá, že současná architektura a stavební postupy mohou být v naprostém souladu s přírodou,“ uvedla mluvčí SMART Communication Silvie Marková. Jedním z cílů výstavy je inspirace pro české architekty.

Akce se zúčastnil ředitel galerie Jaroslava Fragnera Dan Merta, který pronesl slavnostní zahájení. Dále pak kurátorka výstavy a architektka Renata Vrábelová. „Jde nám o to, ukázat švýcarský přístup ke stavění v horách,“ řekl Merta a doplnil, že nejde jen o švýcarské Alpy, ale také o stavby ve Francii, Rakousku, Itálii a Slovinsku.

„Výstava je zajímavá, takové budovy se v České republice nevidí a je to škoda,“ sdělil účastník akce Tomáš Hlaváček. Návštěvníci si mohou prohlédnout čtyřicet vybraných staveb, mezi kterými jsou kostely, restaurace, rodinné domy či společenská centra.

„Projekt doprovodí česko-švýcarská konference na Technické univerzitě Liberec za přítomnosti předních architektů a teoretiků z obou států,“ uvedla Marková. Výstava bude v Brně k vidění do 4. dubna a poté se přesune do pražské galerie Jaroslava Fragnera, kde bude přístupná od 8. dubna do 15. května.  

Klíčová slova: výstava, architektura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.