10.05.2013 15:59


Brňané se v anketě shodli. Jen kvůli děsivým krabičkám od cigaret kouřit nepřestanou

Autor: Martina Hanušová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V osmi zemích Evropské unie se kuřáci denně setkávají s odstrašujícími obrázky na krabičkách cigaret. Česká republika by se k nim měla v blízké době přidat. Brňané však považují plán za zbytečný.

Brno - Návrh Evropské komise týkající se odstrašujících fotografií na krabičkách od cigaret se v České republice nesetkal s ohlasem. Plán zahrnuje zavedení jednotných obalů, na kterých zabere značka výrobce pouze malý prostor. Naopak většinu místa pokryje děsivá fotografie zobrazující například rakovinu jazyka. Stisk vyrazil do ulic a ptal se Brňanů, co si o plánovaných obrázcích na cigaretách myslí. 

 

 

Jan Rumplík, 26 let, barman, Brno

Obrázky mi přijdou zcela zbytečné, protože tomu stejně nikdo nevěnuje pozornost. Nápisů si přece také nikdo nevšímá. Já určitě jen kvůli nim kouřit nepřestanu. Přendám si cigarety do tabatěrky.

 

 

 

Michaela Pacherová, 20 let, studentka, Brno

Podle mě by to mohlo mít význam hlavně pro začínající kuřáky a může to alespoň nějakým způsobem lidi odradit. Je to určitě lepší, než nic. 

 

 

 

 

Milan Holík, 42 let, učitel, Brno

Myslím, že kuřáky to určitě neodradí. Mohlo by to mít ale vliv na ty, co teprve začínají a především na děti.

 

 

 

 

Jaromír Karásek, 70 let, důchodce, Brno

Je to hloupost. Rozhodně to nebude mít žádný smysl v tom, že by lidé méně kouřili. Nebudou koukat na krabičky a kouřit budou klidně dál.

 

 

 

Tereza Volfová, 21 let, studentka, Brno

Je to vhodná prevence pro děti a začínající kuřáky. Na druhou stranu to nutí například i nekuřáky vidět opravdu děsivé věci, se kterými by jinak nemuseli přijít do styku. Přece jenom si však myslím, že někoho, třeba jednoho z tísíce, to přiměje rychleji skončit s kouřením

Klíčová slova: cigarety, krabičky, obrázky, kouření

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.