30.04.2018 22:17


Brňané ochutnali svět. Malá Amerika se už potřetí stala dějištěm gastronomického festivalu s mezinárodní kuchyní

Autor: Jana Hemzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Gastronomický festival Ochutnej svět opět po roce dorazil na Malou Ameriku. Návštěvníci na něm mohli ochutnat speciality ze všech koutů světa, jako jsou například červy, krokodýly nebo nejrůznější hmyz. Na festivalu se představila například kuchařka Kamu nebo třeba brněnský kuchař Petr Erin Kováč. Na své si přišly i děti, pro které byl připraven stánek s malováním na obličej i vaření na pódiu.

Brno – V sobotu a neděli se na brněnské Malé Americe konal již třetí ročník food festivalu Ochutnej svět. Připraveno bylo celkem dvaapadesát stánků s nejrůznějším jídlem a pitím. Letošní novinkou byl doprovodný program na pódiu, foodtrack zóna i stánky s programem pro nejmenší. Celým víkendem na pódiu provázel moderátor Ondra Blaho.

Hlavní tváří tohoto ročníku se stala kuchařka Kamu, která vařila přímo na pódiu. Podívat se na ni přišly desítky lidí. „Brno, miluju tě. Bylo jsi úžasný, báječný, a hlavně strašně srdečný. Takovou rozmanitost stánků na food fesťákách nevidíš,“ napsala Kamu na svém instagramu.

Pro návštěvníky festivalu bylo připraveno jak několik míst k posezení venku, tak i vnitřní prostor. Jediným problémem se stal sobotní, asi tříhodinový, výpadek proudu. Někteří stánkaři museli dokonce zavřít. „Děláme sushi a mořské plody. Gril máme sice plynový, ale v lednicích už je teplo jako venku. Bojíme se, že se nám zkazí ryby a přijdeme tak o několik tisíc,“ řekl prodejce Michal Vaněk.

Festivalu nahrávalo také teplé počasí. Návštěvníci se mohli zchladit nejrůznějšími limonádami, míchanými nápoji nebo točeným pivem. Pro náročnější zákazníky byl k dispozici stánek s kokosovými ořechy. Z extrémní kuchyně bylo možné ochutnat červy, krokodýla, chrousty nebo hmyz. „Chtěla jsem ochutnat žabí stehýnka, ale nenašla jsem odvahu. Nakonec jsem ochutnala mexickou kuchyni a krevety, které byly vážně skvělé,“ řekla návštěvnice festivalu Helena Raždíková.

Klíčová slova: festival, food, Malá Amerika, Brno, Ochutnej svět

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.