02.05.2018 16:51


Brňané mohou navštívit výstavu sušenek a podpořit tak nižší plýtvání jídlem

Autor: Veronika Charvátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výstavu s názvem Ze života sušenky mohou Brňané navštívit od úterý 1. května do pátku 5. května. Výstavu pořádá kavárna SEM TAM s láskou. Majitelka kavárny Jana Šenkyříková se rozhodla ve spolupráci s organizací Paběrkování po Brněnsku propagovat způsoby, kterými lidé mohou pomoci k omezení plýtvání potravinami.

Kasička na příspěvky pro páběrkování a část infografiky. Foto: Veronika Charvátová

Brno – Výstavu domácích sušenek zahájila včera majitelka brněnské kavárny SEM TAM s láskou Jana Šenkyříková. Vstupné na výstavu s názvem Ze života sušenky je 100 korun, polovinu výtěžku ze vstupného obdrží zástupci iniciativy Paběrkování po Brněnsku. Jejich dobrovolníci jezdí několikrát do roka sbírat na pole takzvanou křivou zeleninu, která nesplňuje estetické normy a předávají ji potravinové bance. Zástupci z paběrkování pořádají na školách také vzdělávací workshopy o plýtvání potravinami a zdroji. 

V kavárně si můžou hosté sušenky nejen prohlédnout, ale také ochutnat. „Jedná se o ucelenou sbírku s humorným názvem Ze života sušenky, kdy každá z deseti druhů sušenek má vlastní příběh a jméno. Návštěvníci se dozví i to, jak originální recepty vznikají,“ sdělila majitelka kavárny Jana Šenkyříková. Část výstavy je zaměřena také na propagaci omezení plýtvání jídlem.

Majitelka a účastníci ze Paběrkování po Brněnsku pro návštěvníky připravili informace a infogtafiky o plýtvání potravinami. Hosté mohou přispět darem do kasičky nebo si promluvit s organizátorem paběrkování a domluvit se na spolupráci ve sběračských akcích. „O paběrkování jsem slyšela už dříve, ale nevěděla jsem, co přesně to je. Když jsem si zde promluvila si s lidmi, kteří se ho účastní, nadchlo mě to. Na jednu z dalších akcí pojedu taky,“ uvedla návštěvnice Oldřiška Hradcová. 

Iniciativa Paběrkování po Brněnsku spolupracuje s místními farmáři třetí sezonu. Dobrovolníci sbírají pro supermarket nevzhlednou zeleninu a odváží ji do potravinové banky. Zelenina pak dále putuje do azylových domů a charit. „Zemědělec nám zavolá, že právě sklidil a že za týden už to tam nesmí být. My svoláme lidi a jedeme sbírat,“ sdělil zástupce Paběrkování po Brněnsku Martin Nešporek. Dojíždí za farmáři vzdálených maximálně čtyřicet kilometrů od Brna. Nejčastěji sbírají kedlubny a cukety. „Děláme to pro zviditelnění problému plýtvání. Nezachráníme svět, když posbíráme několik tun zeleniny, ale chceme na problém poukázat a šířit ho dále,“ dodal Nešporek.

Ročně se v domácnostech, potravinářském průmyslu i v obchodech v Evropské unii vyhodí 89 milionů tun potravin. Lidé žijící v České republice (ČR) ročně vyhodí 700 tisíc tun, na jednoho člověka V ČR tak připadá 68 kilogramů vyhozeného jídla za rok. „Velkým problémem u plýtvání s potravinami je dodávaní plodin do supermarketů. Zeleninu a ovoce musí zemědělci často vyhodit proto, že nesplnily přísné normy pro vzhled, nikoli kvalitu či chuť. Obchodní řetězce je ale neodkoupí,“ informoval Nešporek.

Akce dobrovolníků, kteří sbírají nechtěné ovoce a zeleninu a předávají je lidem, nefunguje pouze v ČR. „Inspiraci pro paběrkování jsme získali z Anglie a Dánska, kde vedou proti plýtvání úspěšný boj. Zatlačili na instituce a podařilo se jim změnit zákony,“ řekl Nešporek. V ČR od ledna 2018 platí zákon, že supermarkety s prodejní plochou nad čtyři sta metrů čtverečních musí nabízet přebytkové jídlo potravinovým bankám. Jinak jim hrozí pokuta deset milionů korun. „Je to určitě změna k lepšímu. Je ovšem třeba zafinancovat i samotné potravinové banky, které často nemají dostatek lidí. Pracují zde převážně dobrovolníci ve svém volném čase, a tak rozdělování potravin mnohdy nestíhají,“ vysvětlil Nešporek.  

Klíčová slova: plýtvání potravinami, Paběrkování po Brněnsku, kavárna, sušenky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.