30.09.2012 18:49


Brňané mohou navštívit Dny pro zdraví

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zdravý a aktivní žívotní styl - to je hlavní téma již osmnáctého ročníku Brněnských dnů pro zdraví. Tato kampaň nabízí ve dnech 29. září až 7. října přes osmdesát tématicky zaměřených akcí pro děti, dospělé i seniory.

Akce, kterou již tradičně pořádá Kancelář Brno - Zdravé město pod záštitou Magistrátu města Brna, odstartovala Festivalem zdraví a pohody u hotelu Santon na Brněnské přehradě. Festival návštěvníkům nabídne trhy zaměřené na zdravou výživu a kvalitní potraviny, cyklovýlet kolem přehrady nebo cvičení jógy a Tai-chi.Brněnské dny pro zdraví

Pohybové a sportovní aktivity budou jednou z hlavních náplní Dnů pro zdraví. "Městský způsob života a zejména sedavé zaměstnání nám často neposkytují dostatek pohybu, proto jsme se snažili zařadit do programu co nejširší škálu v poslední době populárních sportovních aktivit," uvedla Ivana Draholová, vedoucí Kanceláře Brno - Zdravé město. V programu tak nechybí zumba, orientální tance či power plate. Pro zájemce je připravena jízda Brnem na in-line bruslích. V brněnském IBC centru v rámci Fóra pro zdraví si návštěvníci budou moci nechat změřit vybrané ukazatele zdravotního stavu. V rodiném centru budou připraveny zábavné sportovní aktivity pro děti. "Rok 2012 je Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Proto v programu Brněnských dnů pro zdraví nezapomínáme ani na akce pro seniory," dodává Draholová.

Kompletní program kampaně naleznete na stránkách Kanceláře Brno - Zdravé město.

Klíčová slova: Brno, dny, pro, zdraví, sport, festival

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.