11.12.2018 00:29


Bobycentrum ožilo československým hiphopem. Část výtěžku poputuje na záchranu pralesa

Autor: David Studnický | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Ego, Ektor, Separ nebo Kali. Tak zní pouze pár jmen z plejády vystupujících umělců na akci Heart of Music. Hiphopový koncert Heart of Music se odehrál ze soboty na neděli v brněnském Bobycentru. Část výtěžku z akce poputuje na obnovu deštného pralesa na Sumatře.

Atmosféra byla dechberoucí. Foto: David Studnický

Brno – Od sobotního večera do brzkého nedělního rána za zvuku slov dopadajících do beatů. Tak vypadala plejáda českých i slovenských rapperů, kteří vystoupili v Brně na akci Heart of Music. Zhruba tři tísíce návštěvnků se tak mohlo těšit na význačné jména hiphopové scény, jakými jsou Ektor, Ego, Kali, Pil C nebo Separ.

První tóny odpaluje DJ Lucky Boy a Bobycentrum se postupně začíná plnit.  Jako první hiphopový účinkující se představuje Aless, energetická mladá slečna, která vítá všechny a děkuje, že může poprvé vystupovat před takovým publikem. Po ní přichází na scénu slovenské duo Nerieš a nutno podotknout, že nástup je to poctivý – lidi řvou a skáčou do rytmu.

Bobycentrum čeká na zhruba tři tisíce hiphopových fanoušků Foto: David Studnický

Když přichází první hvězda večera Kali, jemuž záda kryje jeho dlouholetý parťák Peter Pann, jsou parket, pódium i hlediště téměř plné. Podle distribuce rapperova merchandise soudím, že do Brna dorazila značná část jeho fanoušků. Ten během svého koncertu nabízí fanouškům velkou část jeho nejslavnějších písní a publikum je spokojeno. „Nejvíce jsem se těšila právě na Kaliho, protože jsem ho ještě neviděla na živo. S jeho DJem Peter Pannem předvedli skvělou show“, hodnotí jeho vystoupení návštěvnice Klára Šivicová.

Kali byl první z hřebů večera. Návštěvníky pozval na své nadcházející turné. Foto: David Studnický

Pomyslnou štafetu přebírá další slovenský interpret – Strapo. Ačkoliv je sám, jeho flow a energie se vyrovná třem. V době jeho koncertu je již Bobycentrum plné a ty počty návštěvníků jdou na atmosféře jasně znát. Závěr jeho koncertu patří kontroverznímu hitu Choďte všeci do pi**. Já i lidi kolem mne to považují za poetický odchod ze scény.

Následující minuty patří rostoucímu nováčkovi Fejbsovi. Po něm následuje uskupení Blakkwood, kdy se na pódiu objeví více umělců, než za celé předchozí hodiny dohromady. Show dominuje energie a radost Renne Danga. Po něm následuje Lucas Dope, který se proslavil hity Runway a Cesta, v kooprodukci s takovými jmény, jako je Paulie Garand, nebo Rytmus. Návštěvníkům je naservírována dávka obou hitů, přičemž refrény zní více z publika než ze stage.

Uskupení Blakkwood. Na pódiu lze vidět Renne Danga, v levé části Sharlota. Foto: Pavel Žerdík

Po nich následuje Calin a i ten uvádí diváky do rauše. Jenže jeho smůlou je, že hraje před jedním z hlavních účastníků večera – Pil C – a na divácích je znát, že se už svého oblíbence nemohou dočkat. Raketový vzestup Pil C je zcela úměrný raketovému růstu jeho fanoušků. V řadách návštěvníků s přehledem vyhrává počet lidí nosící jeho značku. V rámci své show hraje velkou část svého relativně nového alba, ale dostává se i ke kořenům své tvorby. Lidi skáčou, zpívají a to, co se jim dostává z pódia, vracejí v dvojnásobné dávce.

Se skončením Pil C nastává čas hlavních hvězd večera. Jako první přichází Ektor a odpálí svou show hitem XXL. V tempu, které nasadil na začátku, pokračuje celým vystoupením a lidem daruje hity jako Prázdnej sex, Přestaň, Kancelář, Dřep a Proč. V lidech to vře a show si evidentně užívají.

Dalším v pořadí je Separ. Ten ani v nejmenším nemusí publiku své hity představovat, neb je všichni znají. Své fanoušky zaskočí svým vzhledem, neboť na hlavě již nemá svou pověstnou palmičku. Ten pojímá svou show jako prezentaci svých největších hitů, a tak Bobycentrem znějí Pancier, Royal, Gojira, ale taky Kancelář, kterou má společnou s výše zmíněným Ektorem.

Separ strávil více času na bednách před stage, než na ni samotné. Foto: Pavel Žerdík

Jako hřeb večera se v oversized outfitu objevuje Ego. Davy šílí. Ego v první polovině zpívá společně s Lucasem Dope hit Runway, a tak i tento hit zní v Bobycentru podruhé. Dostává se i na novou tvorbu v podání Oddanosti či Je nám to úplně jedno. Závěrem však přichází jeho nejslavnější píseň, na kterou zjevně čekají všichni jeho fanoušci. Tou je Žijeme len raz, hit léta 2012. Dobrá nálada srší ze všech kolem, mne nevyjímaje.

Bohužel s velkým počtem lidí roste úměrně nepořádek. Uklízecí čety však okamžitě po skončení začaly místo čistit. Foto: David Studnický

S hodinovou ručičkou blížící se třetí hodině se chýlí ke konci i samotný Heart of Music. Procentuální výtěžek z akce následně poputuje na záchranu deštného pralesa na Sumatře. S vědomím kvalitně stráveného večera a pocitem, že jsem svou návštěvou přispěl na dobrou věc, se loučím s Bobycentrem. 

Klíčová slova: bobycentrum, hiphop, ego, separ, kali, ektor, sumatra, benefiční akce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.