12.03.2016 23:44

Bitvu nejlepších moravských celků ovládlo těsně Slovácko, vítězný gól vstřelil Košút

Autor: Marek Janoš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Prvoligoví fotbalisté Slovácka ovládli zápas s Brnem. Zbrojovku na domácím hřišti porazili 2:1. Tým z Uherského Hradiště poslal ve 45. minutě proměněnou penaltou do vedení Havlík. Zbrojovka našla odpověď po více než hodině hry, trefil se Škoda. Utkání rozhodl necelých deset minut před koncem obránce Košút. Brno už podruhé odpovědět nedokázalo a bitvu o Moravu prohrálo.

Autor: Marek Janoš

Uherské Hradiště – Atraktivní fotbalové utkání slibovalo 21. kolo fotbalové Synot ligy. Narazily na sebe sousední týmy z tabulky – Brno a Slovácko. Hradišťané ztráceli před zápasem na soka z moravské metropole jediný bod. Zápas před slušně zaplněným stadionem začalo lépe domácí Slovácko.

Tempo a spád zápasu si pochvalovali oba trenéři. „Dobrý zápas. Podařilo se nám napravit dojem z předchozích venkovních utkání, bohužel ale bez příznivého výsledku,“ mrzelo brněnského Václava Kotala. Lodivod domácích Svatopluk Habanec byl o poznání spokojenější. „První půle se nám podařila, v druhé byli zase o něco lepší hosté, ale myslím si, že o kousek jsme byli lepší a vítězství si zasloužíme,“ hodnotil.

V prvním poločase si připravil dvě velké šance domácí Sadílek, ale v soubojích s brankářem Melichárkem nepochodil. Stejně se vedlo kapitánu Doškovi. Hrdinou prvního poločasu byl právě hostující gólman. Na penaltu domácího záložníka Marka Havlíka, který si míč postavil po faulu na Šumulikoského, byl ale krátký.

„Ani nevím, jestli to byl faul. Byla tam trma vrma a Šumi (Veliče Šumulikoski, pozn. red.) lehl. Rozhodčí to zapískal, teď už nic nevyřeším,“ řekl po zápase zklamaný brankář Dušan Melichárek. Faulovaný makedonský záložník byl ale jiného názoru. „Postrčil jsem si míč a někdo mě kopl, tohle se běžně píská,“ opáčil Veliče Šumulikoski.

Vlastimil Daníček se po zápase vítá s fanoušky. Foto: Marek Janoš.

Brno srovnalo po poločase, když střídající útočník Michal Škoda propálil z těžké pozice Heču. Zbrojovce to ale na body nestačilo, protože v 82. minutě po rohovém kopu Havlíka vystoupal nejvýše obránce Tomáš Košút a hlavičkou rozhodl o osudu zápasu. Zaznamenal tak svou první branku v sezóně. „Teď jsem se rozstřílel a už to půjde,“ vtipkoval po zápase šestadvacetiletý Slovák.

Zbrojovka prohrála venku pátý zápas v řadě. „Trápí nás standardní situace,“ hledal možné příčiny negativní série trenér Kotal.

Naproti tomu Slovácko neprohrálo už čtyři zápasy v řadě a stoupá tabulkou vzhůru.

Hráči si po utkání pochvalovali skvělou atmosféru moravského derby. Na zápas si našlo cestu téměř pět tisícovek fanoušků. V sektorech obou táborů se během zápasu objevila pyrotechnika, zasahovat museli hasiči. Větší potíže ale rozvášnění fandové nezpůsobili. „Tak to má být, atmosféra byla dobrá,“ těšilo záložníka Šumulikoského.

Slovácko doma vyhrálo podruhé v řadě a tři body ze zápasu s Brnem jej posunuly v tabulce na šesté místo právě před Brno. Zatímco vítězové zápasu míří za týden do Prahy na hřiště Bohemians, Zbrojovka doma uvítá pražskou Duklu. Oba zápasy začnou v sobotu v 15 hodin.

1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Sestava Slovácka: Heča – Civič, Košút, T. Rada, Reinberk – Šumulikoski – Biolek (90. Kuncl), Daníček, Sadílek (73. Koné), Havlík – Došek “K”.

Sestava Brna: Melichárek – Hyčka, Košťál, P. Buchta (63. Chrien), Keresteš – Pašek (53. Michal Škoda), Zavadil “K”, Malík, Lacko, Lutonský (87. Brigant) – Řezníček.

Branky: 45. Havlík (PK), 82. Košút – 66. M. Škoda

Sudí: Ardeleanu – Moláček, Pochylý

Počet diváků: 4 879

Klíčová slova: sport, fotbal, slovácko, brno, první liga, synot liga,