12.11.2020 21:34


Bílá prodloužená je v nedohlednu. Základní taneční pro středoškoláky jsou pozastavené

Autor: Tereza Bartůšková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V celé České republice platí nouzový stav, kvůli kterému byl přerušen provoz základních tanečních pro střední školy. Studenti, kteří absolvovali prvních pár lekcí, mají na nějakou dobu po zábavě. Jednotlivá vedení tanečních škol se ale nevzdávají a plánují pokračovat hned, jak to bude možné.

Ilustrační foto. Zdroj: Archiv Pixabay.com

Brno – Vládní protikoronavirová opatření, která začala platit od poloviny října, postihla i základní taneční pro střední školy. Brněnští studenti druhých ročníků už stihli navštívit pár úvodních lekcí, do trénování polonézy jim ale ještě zbývá dlouhá cesta. Spolu s kurzy se posunou i termíny bílých prodloužených. Navazující lekce budou zahájené hned, jak to půjde. Datum, kdy se vše vrátí do provozu, zatím není určené.

„Online hodiny nemáme, ty by ale stejně nebyly vhodné. Zbytek by nám měli vynahradit až to bude možné,“ řekl středoškolský student Matouš Nawrath, který letos začal chodit do tanečních. Některé taneční školy ale procvičovací nahrávky chystají. „Pro studenty připravujeme nějaká opakovací taneční videa. Měla by být zveřejněná zhruba za deset dnů,“ sdělil majitel taneční školy Dynamic Adam Šeda. Novopečení tanečníci a tanečnice tak budou mít možnost trénovat i doma.

Opatření jsou velkou zátěží pro mnohé podnikatele. Prostory tanečních škol, jindy plné lidí a hudby, jsou nyní prázdné. „Myslím, že to pro nás nebude finančně tak hrozné. Sice není příjem, ale ztráty jsou docela únosné,“ uvedla za taneční školu Starlet spolumajitelka Lucie Kokotková Buryanová. Někteří studenti se těší, až se z pohodlí pokoje vrátí zpět na taneční parket. „Doufám, že se to někdy po Vánocích znovu otevře, protože mě tancování opravdu hodně bavilo,“ podotkla účastnice tanečních Anna Jakšová.

Středoškoláci o nic nepřijdou. „Bývaly doby, kdy byly dva začátky tanečních. Jedny začínaly na podzim a druhé až v lednu,“ popsala Dagmar Keclíková, zakladatelka taneční školy Dagmar. Žádná ze zmíněných tanečních škol neplánuje rušit své kurzy ani bílé prodloužené. Účast v tanečních mě nabíjí, takže se těším až to znovu vypukne,“ dodala Keclíková.

Klíčová slova: základní taneční, taneční škola, bílá prodloužená, střední škola

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.