23.03.2016 13:57


Bezlepkový festival nabídl zdravé jídlo nejen pro celiaky

Autor: Anna Mikulová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Festival 7 dní bez lepku se uskutečnil od 14. do 20. března v devatenácti brněnských restauracích a kavárnách. Lidé měli po celý týden možnost ochutnat speciálně sestavené bezlepkové menu a dezerty, které se chutově neliší od klasických pokrmů. Kromě jídla byly na programu i přednášky a autorská představení. 

Brno – První bezlepkový festival společným tematickým jídlem propojil brněnské restaurace a kavárny. Sedm dní bez lepku umožnilo lidem s celiakií a zájemcům o zdravý životní styl větší výběr z denních obědových nabídek v podnicích v centru Brna a zároveň ukázalo, že i bez lepku se dá najíst chutně a bez rozdílu od běžného jídla.

Samotný festival vznikl z iniciativy studentky střední uměleckomanažerské školy, která tak pojala svůj projekt k připuštění k maturitní zkoušce. „Sama jsem celiak, proto si uvědomuji, jak je těžké neustále přemýšlet nad tím, kde všude může mouka být. Chtěla jsem především poukázat na to, že v dnešní době je vlastně jednoduché se bez lepku dobře najíst,“ uvedla svůj hlavní záměr organizátorka Aneta Skotáková. Z původně jednodenního školního projektu tak vznikl týdenní festival doplněný o doprovodný program, který zahrnoval módní přehlídku, koncerty a autorská představení Jsme Celí, které ve Friends Bistro pobavilo diváky originální hrou o životě bez lepku. „V dnešní době se konají pouze prodejní akce, proto jsem chtěla propojit nejen dobré jídlo, ale i kulturu,“ řekla Aneta Skotáková.

Logo festivalu 7 dní bez lepku. Foto: Facebook 7 dní bez lepku.

Do festivalu se zapojilo celkem šestnáct restaurací a tři kavárny, z nichž některé mají své menu zcela založené na bezlepkové stravě a jiných dietních úpravách, jako například Friends bistro nebo veganská a vegetariánská restaurace Junk Food Café. Zbylé restaurace se snaží celiakům vyjít co nejvíce vstříc a nabízí několik bezlepkových jídel ve stálé nabídce nebo úpravy klasických pokrmů s použitím například pohankové mouky jako náhrady. „Alespoň jedno bezlepkové jídlo se snažíme mít v denní nabídce standardně, ale pro tento týden jsme upravili menu tak, aby polévka, hlavní jídlo i dezert byly vhodné i pro celiaky. Bylo to náročnější než obvykle, co se týče výběru vhodných potravin, ale výrazné komplikace nám to nepřineslo,“ řekl barista Jakub Josef z bistra Franz.

Sama organizátorka chce ve festivalu pokračovat i v dalších letech, protože v dnešní době je zdravá strava populární a bezlepkovou dietu si někteří lidé volí dobrovolně. Zároveň je však intolerance k lepku v současnosti stále nevyléčitelné onemocnění.

Kromě tohoto festivalu a zmiňovaných restaurací však mají celiakové v Brně možnost zajít si kdykoliv do bistra Fresh Freaks, bezlepkové restaurace, kde se přítomnosti alergenu číslo jedna obávat nemusí. 

Bezlepková restaurace Fresh Freaks. Foto: Anna Mikulová

Klíčová slova: Celiakie, bezlepkový festival, jídlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.