24.10.2015 12:59

Belej nedal penaltu. Futsaloví Krokodýli remizovali v derby s týmem Tanga

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Futsalisté brněnského Rádia Krokodýl hostili v rámci šestého kola Chance futsal ligy hráče Tanga Brno. První moravské derby skončilo po vyrovnaném výkonu 1:1 a oba týmy si připsaly bod do ligové tabulky. Utkání mohl třicet vteřin před koncem rozhodnout hostující kapitán Michal Belej, který ale nařízenou penaltu neproměnil.

Michal Belej zahrává penaltu, kterou mohl rozhodnout utkání. Pokutový kop však neproměnil a zápas skončil nerozhodně. Foto: David Vondra

Brno – V úvodu utkání hráči obou celků drželi míč a čekali na chyby soupeře. Ve čtvrté minutě dostal přihrávku přes celé hřiště hostující Vlček, který balón šikovně tečoval před brankářem Kubíčkem a vstřelil první gól zápasu. „Gól jsme dostali po mojí chybě. Míč spadl po přihrávce do malého vápna, kde si brankář musí udělat pořádek,“ uvedl gólman Krokodýlu Václav Kubíček. V polovině prvního poločasu drželi domácí hráči míč a několika nebezpečnými střelami ohrozili branku Tanga. Hostující futsalisté hrozili z protiútoků, v osmé minutě zakončoval po sólové akci Šidla, jehož střelu vyrazil Kubíček mimo bránu.

V jedenácté minutě zachytil přihrávku záložník Krokodýlu Hrubý, rychlou kličkou se zbavil obránce i brankáře a střelou po zemi zakončil do prázdné brány. Vyrovnávací gól domácí futsalisty nabudil, i přes zvýšený tlak se však druhého zásahu nedočkali. V závěru prvního poločasu zblokoval hostující Hudáček střelu Hrubého a z protiútoku střílel do pravého horního rohu brány, kde byl opět pozorný Kubíček a prudkou střelu vyrazil do zámezí. „V zápase jsme dlouho nedrželi míč a hráli spíše na protiútoky. Soupeře jsme touto taktikou překvapili, protože jsme pro dnešní utkání převzali jejich styl hry a dobře bránili,“ řekl trenér Tanga Marian Berky.

Na začátku druhé půle drželi domácí hráči míč a vyvíjeli tlak na obránce Tanga. Gólově se prosadit však nedokázali, všechny útoky zastavila pozorná hostující obrana a brankář Zrzavý. „Futsalisté Tanga byli hodně zalezlí v obraně a nechtěli tvořit hru, my jsme se snažili něco vymyslet, ale druhý gól jsme nevstřelili,“ sdělil útočník Krokodýlu Brno Michal Mareš.

Nepomohl ani kapitán

V závěru zápasu dostal přihrávku v obranné polovině hostující Svoboda, kterého faulem zastavil Mareš, a rozhodčí nařídil penaltu. Desetimetrový kop zahrával kapitán Tanga Michal Belej, který zápas mohl rozhodnout, ale prudkou ránou přestřelil branku domácích. „Do utkání jsme šli s tím, že nechceme prohrát. S výsledkem ale spokojený nejsem, protože jsem na konci neproměnil penaltu, která mohla být vítězná,“ uvedl Belej.

Futsalisté Krokodýla Brno se po remíze propadli na druhé místo tabulky a v dalším kole se v přímém souboji utkají s mistrovským týmem Chrudimi o vedení v lize. Hráči Tanga zůstali na devátém místě a v nadcházejícím zápase je čeká druhé brněnské derby, kdy doma přivítají Helas Brno.

Klíčová slova: futsal, Chance futsalová liga, FC Rádio Krokodýl Brno, FC Tango Brno