24.04.2014 17:28

Beer Team oplatil týmu FC Pálené podzimní porážku

Autor: Tereza Konířová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Univerzitní liga tento týden pokračovala pětadvacátým kolem a nabídla diváků další sadu zápasů. Se stále teplejšími jarními večery se fotbalová utkání těší čím dál větší návštěvnosti a fanouškům nevadí ani pozdní čas konání zápasů.

Brno – V úterní a středeční večer vždy po devatenácté hodině měly opět týmy Univerzitní ligy možnost vylepšit své dosavadní postavení v tabulce. Včera patřilo od osmi hodin hřiště brněnského Sokolu mužstvům, která zaujímají v průběžné tabulce přední místa - Beer Teamu a FC Pálené.

Začátek zápasu patřil favorizovanému týmu FC Pálené, který si s náskokem pěti bodů drží druhou pozici za vedoucím Dream Teamem. Už ve třetí minutě mířila střela jednoho z hráčů mužstva těsně nad břevno a o dvě minuty později brankář Beer Teamu s vypětím všech sil zkrotil přízemní střelu mířící k levé tyči.

Poté se hra poněkud vyrovnala. Hráči Beer Teamu ustáli počáteční tlak a začali si vytvářet poměrně nebezpečné příležitosti. Jednu takovou zužitkoval útočník Marcel Piešťanský, jenž po povedené kombinaci v patnácté minutě vstřelil první gól zápasu. Ten domácí mužstvo nabudil, mírná herní převaha však i nadále patřila hráčům FC Pálené, kteří nedokázali proměnit několik slibných šancí v následujících deseti minutách.

Hráči Bear Teamu a FC Pálené při středečním utkání. Foto: Tereza Konířová Poměrně rychlé a pro diváky atraktivní utkání nepříjemně poznamenalo zranění jednoho z hráčů. Na konci prvního poločasu musel hřiště předčasně opustit obránce Beer Teamu Tomáš Přibyl. Po faulu protihráče si poranil koleno a do hry se už nevrátil. „Dneska už to nerozchodím, snad příští zápas,“ postěžoval si na střídačce. Jeho zranění přitom nebylo v zápase jediným. Umělý povrch hřiště kolenům hráčů příliš nesvědčil, a tak utkání v mnoha případech dohrávali s krvácejícími ranami, které si často obnovili z předchozích zápasů.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení herní převahy týmu FC Pálené, radoval se však opět soupeř. Ve třicáté minutě vystihl útočník Beer Teamu Denis Peml špatnou rozehrávku soupeře a v následné situaci jeden na jednoho prostřelil gólmana FC Pálené. Diváci se tedy dočkali další branky, která upravila stav utkání na 2:0 ve prospěch Beer Teamu.

Do konce zápasu se už skóre nezměnilo, což uvítali především fanoušci Beer Teamu. „V mužstvu hraje můj přítel, tak chodím fandit. Minulé pondělí tým vyhrál 9:1 a dneska to mají zase v kapse,“ uvedla jedna z fanynek Monika Zezulová. Především díky teplejšímu počasí chodí na fotbal více lidí. „Hned se mi lépe fandí,“ dodala Zezulová.

V podzimní části ligy prohrálo mužstvo Beer Team v prvním vzájemném utkání obou soupeřů 4:1. „Dostali jsme tenkrát gól přes celé hřiště,“ vzpomínal jeden z hráčů Beer Teamu Štěpán Žádník. Včerejším vítězstvím odskočili nejbližším týmům o tři body a upevnili si průběžnou čtvrtou pozici v ligové tabulce.

Beer Team : FC Pálené 2:0 (1:0)

Branky: 15. Marcel Piešťanský, 30. Denis Peml. Rozhodčí: Alice Vévodová

Beer Team: Michal Briatka - Jakub Kudýn, Tomáš Přibyl - Štěpán Žádník - Petr Kaštánek, Marcel Piešťanský. Náhradníci: Jiří Reisigl, Denis Peml, Tomáš Adamík

FC Pálené:  Marek Hučík - Kristián Lambert, Antonín Kunka - Petr Papst - Jiří Halmazňa, Martin Kajaba. Náhradníci:  Štěpán Dulava, Michal Goláň, Hubert Krochmalný, Vojtěch Hříbek, Dalibor Luky, Ján Bíňovský

Stisk je mediálním partnerem Univerzitní ligy.

Klíčová slova: fotbal, malá kopaná, univerzitní liga, zápas, tým, mužstvo