20.02.2020 14:30

Basketbalistky Žabin postoupily do Final Four z prvního místa

Autor: Zdeněk Bláha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Výhrou 87:63 nad německým Marburgem zakončily basketbalistky brněnských Žabin základní část Středoevropské ligy CEWL. Pojistily si tak místo v čele tabulky a postoupily do závěrečné části soutěže Final Four.

Hráčky BK Žabiny a BC Pharmaserv Marburg se utkaly o první místo skupiny.

Brno – Ve svém posledním zápase základní části Středoevropské ženské ligy CEWL zvítězily basketbalistky BK Žabiny nad německým BC Pharmaserv Marburg 87:63. Brňanky tak ve skupině B skončily na prvním místě s bilancí sedmi výher a jedné prohry, Marburg na druhém. Oba týmy nyní čekají semifinálová utkání ve Final Four, jejichž vítězové postoupí do finále, poražení budou bojovat o třetí místo.

Postup do semifinále měly brněnské basketbalistky jistý, nic však nechtěly podcenit. „Podařil se nám vstup do zápasu a už od začátku jsme si udržovaly mírný náskok na hranici deseti bodů. S následným tlakem soupeřek se nám dařilo dobře vyrovnávat,“ zhodnotila průběh zápasu hráčka Žabin Lenka Šoukalová.

Po time-outu ještě v první čtvrtině zlepšily hráčky německého týmu obranu, Žabiny čtvrtinu i přesto ukončily s jedenáctibodovým náskokem 27:16. Ten se jim ve druhé čtvrtině povedlo navýšit na 13 a ve třetí čtvrtině na 23 bodů, na hřiště se tak dostaly i méně zkušené a mladé hráčky brněnského celku.

Trenér domácích Viktor Pruša si pochvaloval obrannou část, díky které domácí hráčky nedostávaly jednoduché body. „Zároveň jsme vytěžili 31 bodů po ztrátách Marburgu. Alfou a omegou bylo pro nás 22 útočných doskoků oproti dvěma soupeřek. To nám darovalo hromadu bodů z druhých šancí,“ shrnul příčiny úspěchu.

„Myslím, že Brno odehrálo slušný zápas s velmi agresivní obranou. Hráli s velkým nasazením, což se nedá říct o nás. My naopak šli do utkání tak nějak unavení a pomalí,“ komentoval zápas trenér hostů Patrick Unger.

Nejlepší střelkyní Žabin se stala se sedmnácti body Beáta Adamcová, těsně za ní s patnácti body a devíti doskoky Litevka Justina Matuzonyté. Na druhé straně excelovala Tonisha Baker se čtrnácti.

V semifinále se BK Žabiny utkají buď se slovenským týmem Piešťanské Čajky, nebo belgickým Kangoeroes Basket Mechelen, o čemž rozhodne dnešní vzájemný zápas těchto týmů.

Klíčová slova: Basketbal, BKŽabiny, CEWL