14.12.2019 23:24

Basketbalisté Brna vyhráli podruhé v řadě. Porazili favorizované Pardubice

Autor: Jiří Kašpárek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ve čtrnáctém kole nejvyšší basketbalové ligy zvítězilo Basket Brno nad BK JIP Pardubice 80:75. S osmnácti body na tom měl zásluhu Bryan Smithson. „Rozhodla poslední pětiminutovka, ve které jsme vyhráli 18:4,“ uvedl brněnský trenér Lubomír Růžička.

Vhazování vyhráli Pardubičtí. Autor: Jiří Kašpárek

Brno – Pardubice roli favorita nepotvrdili a v sobotním zápase nejvyšší basketbalové ligy v Brně prohráli 80:75. Pro Basket Brno to je druhá výhra v řadě i v sezóně. Z posledního místa poskočili na desáté. Pardubice kvůli prohře klesli o jednu příčku na čtvrtou. „Chtěli jsme být vyrovnaným soupeřem na doskoku, protože Pardubice jsou výborné na útočné polovině. A to se nám dařilo. Hlavně jsme rádi, že jsme se v poslední čtvrtině protrhli střelecky, protože jsme se jinak celý zápas trápili,“ hodnotil zápas brněnský trenér Lubomír Růžička.

Úvodní vhazování vyhráli Pardubičtí. Brňanům se však podařilo míč brzy vzít a z protiútoku otevřel skóre zápasu Petr Heřman. Hosté ale vzápětí zápas otočili a vedení až do konce první čtvrtiny nepustili. Vyhráli ji 18:19. Ve druhé čtvrtině čekali diváci na koš skoro dvě minuty. Střeleckou pauzu protrhl třemi body pardubický Michal Svoboda. Do šaten opět odcházeli ve vedení hosté. Ve třetí třetině se prvně prosadili Pardubičtí. Domácí ale ztrátu dohnali a v polovině čtvrtiny vedli 44:43. Nepodařilo se jim ho však udržet a Pardubice ji vyhráli 52:56.

Také do poslední čtvrtiny lépe vstoupili hosté, když skórovali tři body. Brzy ale musel po pěti faulech ze hřiště pardubický Kamil Štvrdlík. Chvíli po něm ho následoval spoluhráč Ondřej Kohout. Basket Brno zápas nevzdalo a tři minuty před koncem vedlo 72:71. Hosté utkání ale zdramatizovali, když byl stav minutu před koncem 75:75. V tu chvíli hodil domácí Bryan Smithson trojku. A trestnými hody výsledek upravil na konečných 80:75 Lukáš Stegbauer. „Zápas se nám nepovedl podle představ. Dělali jsme hodně zbytečných ztrát a nebyli důslední v obraně. Měli jsme několik příležitostí Brnu odskočit o víc než deset bodů, ale žel se nám to nepodařilo,“ řekl pardubický hráč Michal Svoboda.

S osmnácti body se stali nejlepšími střelci domácí Bryan Smithson a pardubický Tomáš Vyoral. Vyoral měl také nejvíce asistencí, celkem devět. Následoval ho opět brněnský Smithson se šesti. Do konce ligy zbývá osm kol. Příště se Brno utká s Tury Svitavy. „Zápas se mi moc líbil, ale ve výhru Brna jsem už moc nevěřil,“ svěřil se divák Sergio Billin.

Klíčová slova: Basketbal, sport, Brno, Pardubice