07.10.2010 21:00


Baseballisté Techniky si ve finále brousí zuby na Draky

Autor: Vojtěch Šprdlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

BRNO – Fanoušci baseballu mají v nadcházejícím finále extraligy tuto volbu: Buď tým z Brna, anebo… z Brna. Po třech letech má finálová série opět nádech městského derby. Budou proti sobě totiž stát dva odvěcí rivalové, týmy AVG Draci Brno a Technika Brno.

Draci letos usilují již o šestnáctý titul mistra republiky v řadě. V průběhu sezóny byli již tradičně suverénní, vždyť z 28 odehraných zápasů zaváhali pouze třikrát. Většina členů kádru má reprezentační zkušenosti a kouč Arnošt Nesňal je zároveň koučem reprezentačního výběru. Poté, co v semifinále přejeli pražské Eagles 3:0 na zápasy, mají právo být sebevědomí. „Pokud budeme v herní pohodě a podáme soustředěný výkon, budeme favority,“ uvedl Nesňal.

Suverenita Draků zapříčinila, že v minulých sezonách už šlo spíše o to, kdo bude na druhém místě. Technika však věří, že nastal čas pro ukončení této série. Její tým pro letošní sezónu posílil trojlístek hráčů z Ameriky, kteří vydatně pomohli k účasti ve finále. „Hlavně po psychické stránce nás velmi podpořili a díky tomu jsme postoupili,“ řekl manažer Techniky Martin Střítecký.

Jestli Draci prošli semifinále jako pověstný nůž máslem, Technika se spíše prodírala trním. V sérii prohrávala už 2:0 na zápasy a ve třetím střetnutí byla několik balónů od vyřazení. Pak se ovšem karta obrátila, a tým vyhrál tři zápasy v řadě. „Vítěznou náladu chceme přenést i do finále. Tým je připravený vyhrát finále,“ prohlásil Střítecký.

„Technika má letos výborný tým, finále si určitě zaslouží,“ uznal Nesňal, ale dodal: „My jsme je však v pěti zápasech ze šesti porazili, tak doufám, že na to navážeme.“ A mají pro to skutečně všechny předpoklady. Koncentrace reprezentantů v týmu je opravdu vysoká, nechybí ani zahraniční asistent trenéra.

Oba týmy už se za sezónu tak znají, že už je může překvapit pouze jediná věc. Počasí. „Chladné počasí je ale nepříjemné pro oba týmy stejně,“ připomněl Nesňal. V každém případě si příznivci kvalitního baseballu přijdou na své. První nadhoz finálové série bude vypuštěn v sobotu 9.10. ve 14:00 na Městském baseballovém stadionu v Komárově.

Klíčová slova: baseball, Draci, Technika, finále, extraliga

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.