31.03.2018 00:35

Baník ve včerejším zápase vyhrál nad Jihlavou 3:1

Autor: Natálie Kuzmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V pátečním zápase v 22. kole nejvyšší ligy porazili fotbalisté FC Baník Ostrava hráče FC Vysočina Jihlava se skóre 3:1. Rozhodující gól dal v 72. minutě Robert Hrubý. Pro Baník je to důležitá výhra, která může tým zachránit před sestupem do nižší ligy. Hosté museli zápas dohrát bez svého hráče Petra Buchty, který dostal v závěru červenou kartu za faul na kapitána domácích Milana Baroše.

Zápas Baníku s Jihlavou, foto: Natálie Kuzmová

Ostrava – Včera večer v 22. kole nejvyšší soutěže vyhráli domácí fotbalisté FC Baníku Ostrava nad hráči FC Vysočiny Jihlava 3:1. Trenér Baníku Bohumil Páník zvolil své klasické rozestavení se dvěma útočniky, což se mu vyplatilo. Baník může tato výhra zachránit před sestupem do nižší ligy. Jde o první vyhraný zápas Baníku v jarní části soutěže. Vítězný gól vystřelil v 72. minutě Robert Hrubý. Jihlavský tým musel konec zápasu odehrát v deseti. Jejich hráč po faulu na ostravského kapitána Milana Baroše dostal červenou kartu. Baroše po incidentu odnesli záchranáři z hriště na nosítkách.

První gól zápasu vstřelil v 31. minutě z centru Hlinky Milan Baroš. Hosté pak v 50 minutě dorovnali po rohovém kopu na 1:1 gólem Popoviče. Vítězný gól Roberta Hrubého pojistil ještě v 80. minutě Václav Procházka, který zvýšil na 3:1.

Rozhodčí v zápase rozdali celkem čtyři žluté karty. Tři z nich obdrželi ostravští hráči. První v 46. minutě Milan Jirásek, druhou v 58. minutě Robert Hrubý a třetí v 83. minutě Marek Hlinka. Z jihlavského týmu dostal žlutou kartu v 57. minutě Vladislav Levin.

Zápas na stadionu ve Vítkovicích navštívilo 4446 diváků.

Klíčová slova: Baník, Jihlava, fotbal