19.05.2017 13:02


Baby on Board! hlásají nové placky pro těhotné ženy cestujícím brněnské hromadné dopravy

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Placky s nápisem Baby on Board! neboli Dítě na palubě! si mohou nově připnout těhotné ženy v brněnské městské hromadné dopravě. Dopravní podnik města Brna rozdává placky zdarma. Chce jimi upozornit především mladší generaci na těhotné cestující a pomoci nastávajícím maminkám snáze najít místa k sezení.

Placky mají ulehčit cestování těhotných žen hromadnou dopravou. Foto: Markéta Sulková

Brno – Těhotné ženy si mohou nově zdarma pořídit placky hlásící Baby on Board!. Dopravní podnik města Brna se jejich šířením snaží ulehčit nastávajícím maminkám cestování hromadnou dopravou. „Těhotné ženy mají často problém najít volné místo k sezení. Připnutou plackou dává žena ostatním cestujícím vědět, že by se ráda posadila,“ řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Takových placek zatím nechalo vedení dopravního podniku vyrobit tisíc za celkovou sumu pěti tisíc korun. Placka má upoutat pozornost především mladší generace cestujících, i z toho důvodu se vedoucí podniku nebáli použít nápis v angličtině. Ne všechny ženy ale situace v dopravě trápí. „Za celou dobu těhotenství jsem žádné výhody nepotřebovala a do sedmého měsíce na mně těhotenství ani nebylo znát. Nevadilo mi tak za jízdy stát,“ popsala svůj pohled budoucí matka Nela Cendelínová.

Těhotné ženy si mohou placky opatřit na dvou prodejních místech dopravního podniku, a to na Novobranské ulici 18 a v infostánku na Joštově ulici. „V dohledné době by je mohli rozdávat i revizoři,“ dodala Lukšová. Další možností, kde placky získat, budou veřejné akce, které vedení podniku plánuje. Mezi ně se řadí například Dětský den na dopravním hřišti Riviéra, jenž se uskuteční v neděli 21. května.

Klíčová slova: placky, dopravní podnik, těhotenství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.