20.04.2019 16:49


Babičky se s vegetariánstvím nikdy nesmíří, tvrdí Lada Antonínová

Autor: Jana Kopecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Jednadvacetiletá Lada Antonínová je vegetariánka sedm let. V dětství maso milovala, ovšem stačilo jedno kuře a všechno se změnilo. Členové rodiny si na její nový životní styl museli zvyknout, někteří s tím však mají problém dodnes.

Lada Antonínová. Foto: Lada Antonínová

Než Lada nastoupila do první třídy, bydlela s rodiči a sestrou u babičky na okraji Brna. Babička chovala slepice, holuby, prasata a králíky, takže mohli jíst domácí maso. „Já jsem v té době byla opravdu masožravec, prý jsem si namáčela škvarky do sádla a jedla jsem to samotné," říká Lada. Poté se přestěhovali do Soběšic, ovšem babička je masem zásobovala i nadále. Lada několikrát prohlašovala, že není všežravec, ale je masožravec. Na mase si pochutnávala každý den a často se jím až přecpávala.

Před sedmi lety však Lada snědla kuře, ve kterém byla velká tlustá žíla. To ji znechutilo a donutilo se zamyslet. „Poprvé jsem si opravdu uvědomila, že se cpu něčím, co bylo předtím živé," vysvětluje Lada. Začala hledat více informací o velkochovech a maso se jí zhnusilo. Rozhodla se tedy, že ho přestane jíst.

První oběd bez masa

„Když jsme měli další oběd, tak jsem řekla, že maso už jíst nebudu. Naši se strašně naštvali a odpověděli mi, že to teda rozhodně dojím," sděluje Lada. Když jí rodiče jídlo i nadále nutili, strašně se rozplakala. Zlobila se, že ji k masu stále nabádají. Prvních pár měsíců s jejím vegetariánstvím měli problém, ale později si zvykli. Babičky jsou z toho však nešťastné doteď. „Nedokážou to překousnout, například prababička mi neustále opakuje, že bych měla jíst všechno, nebo dostanu rakovinu a podobné nemoci," svěřuje se Lada.

Ze začátku jedla klasicky všechna hlavní jídla, pouze vynechávala maso. „Problém byl, že jsem si to vynahrazovala sladkým. Bylo jedno období, kdy jsem se jím cpala pořád," přiznává. Zkusila jít darovat krev, ale dozvěděla se, že to není možné, neboť měla v těle nedostatek železa. Díky tomu si uvědomila, že něco dělá špatně. Začala si potraviny hlídat, poctivě jedla například luštěniny nebo zeleninu.

Ve škole zpočátku říkala kuchařkám, ať jí porci nandají bez masa. „Obědy však byly zaplacené dopředu, takže bylo stejně započítané i to maso. Nakonec jsem do školní jídelny přestala chodit úplně," říká Lada. Místo obědů měla přichystané svačiny z domu. Co se týče vegetariánství, mezi kamarády se s žádnou negativní reakcí nesetkala. 

Experimentální vaření

Za velký přínos považuje to, že ji vegetariánství donutilo začít vařit. „Maso se dá snadno nahradit. Zkouším různé experimenty, a to mě opravdu baví," říká s úsměvem. Jako příklad uvádí Robi, tedy rostlinnou bílkovinu, která podle ní maso nahradí skvěle. Lada zvažovala i úplné vynechání mléčných výrobků, to jí ovšem občas ujede. „Stoprocentní vegan ani být nechci. Stále dostáváme domácí vajíčka od babičky, která mi na rozdíl od kupovaných nevadí," vysvětluje Lada. Dodává, že slepice budou snášet vajíčka tak jako tak, a pokud mají vlastní výběh a přistupuje se k nim lidsky, ráda si od nich vejce vezme.

Oběd pro vegetariány. Foto: Lada Antonínová

Podle Lady si většina lidí myslí, že vegetariánstvím člověk vyřadí většinu možného jídla, což je jejími slovy omyl. Existuje mnoho možností, jak zpracovat například právě luštěniny se zeleninou, dále existuje nespočet příloh. „Myslím si, že kdyby každý zkusil být na chvilku vegetarián, tak uvidí, že je to v pohodě. Jídla je fakt strašně moc," objasňuje Lada. K tomu však dodává, že vegetariánství opravdu nikomu nenutí, protože sama nemá ráda, když jí do toho někdo „kecá". I když vedle ní někdo jí maso, nekomentuje to. Vadí jí však, když se někdo v jídle „rýpe". Nelíbí se jí, když někdo přebírá například kousek tmavšího masa a podobně. „To zvíře umřelo, aby se ten člověk mohl najíst, a on si ještě bude vybírat," nechápavě kroutí hlavou.

Lada byla nedávno u doktora na celkovém vyšetření. Žádné látky jí nechybí a vše má v normě. Objasňuje, že člověk bez masa může fungovat úplně bez problému, pokud si stravu dokáže hlídat. Dle jejího názoru, když už někdo maso konzumuje, mohl by si ho alespoň kupovat od soukromníků. „Ať si lidé zjistí, jak to zvíře žilo před tím, než ho strčí do pusy. Málo lidí si uvědomuje, odkud jejich jídlo pochází, jak se zacházelo se zvířaty, kde vyrostly plodiny a když už jsme u toho, kdo ušil jejich oblečení," uzavírá vyprávění Lada.

Klíčová slova: Vegetariánství, Maso, Vaření, Jídlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.