24.05.2016 20:27


Axl Rose a Angus Young zahráli českým divákům

Autor: Hana Drahokoupilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Džínové bundy, červené rohy, dlouhé vlasy a trička AC/DC, tak vypadala většina návštěvníků nedělního koncertu v Praze. Letňany i přes nepřízeň zdravotního stavu zpěváka i jeho náhrady zaplnilo neskutečných šedesát tisíc lidí, kteří v čele kapely místo Briana Johnsona viděli Axla Rose z Guns N‘ Roses. 

Axl Rose vystřídal Briana Johnsona. Foto: Hana DrahokoupilováPraha – Spousta lidí vrátila své lístky na australskou kapelu kvůli tomu, že na pódiu neměl vystoupit zpěvák AC/DC Brian Johnson. Toho kvůli potížím se sluchem nahradil Axl Rose, který navíc kvůli zlomené noze minulý koncert proseděl v křesle. Na pražském koncertě ale svůj „trůn“ téměř nevyužil a nazval ho jako jeho "emoční podporu". O hlavní show se ale postaral kytarista Angus Young, který řádil jako za mlada.Jako malou postavičkou viděli diváci v prostředních řadách Anguse Younga. Foto: Hana Drahokoupilová

Někdo považoval absenci hlavního zpěváka za důvod vrátit drahý lístek a někdo zase za šanci vidět kromě AC/DC i něco z Guns N' Roses. Jiní si přišli vychutnat představení  Anguse Younga, který nezklamal a zazářil ve svém klasickém kostýmu školáka. Axl mu také i přes obavy některých fanoušků přenechal hlavní show a jednašedesátiletý Young, se v povyku publika očividně vyžíval. Jak se dalo čekat, diváci si užili megalomanskou show. Když zaznělo Hell’s Bells, spustil se ze stropu konstrukce ve tvaru rohů obrovský zvon, a téměř v závěru koncertu se objevilo na pódiu několik kanónu, které střídavě střílely. Na řadu přišlo i hraní na zemi a jednou dokonce za výstřelu konfet, když byl kytarista vyzdvižen na výsuvné části pódia.

I když byl Axl náhradou za frontmana kapely, pauzy mezi písničkami nevyplňoval téměř žádnými vycpávkami pro pobavení publika, což byla neopomenutelná vada na kráse celého koncertu. A davem šedesáti tisíc hlav se tak po konci písniček neslo nesouhlasné hučení, které ale přestalo ihned po začátku další skladby. Kromě několika vět mezi skladbami, které Axl opomínal, nezaznělo ani slovo rozloučení, představení jednotlivých hudebníků nebo vzpomenutí na Briana Johnsona, jenž se nemohl zúčastnit.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Michaela | 27. 05. 2016, 23:59
Autorka článku nepochopila, že AC/DC není Axlova skupina, proto se drží zpátky. To že nezmiňuje Briana, nemá co dělat s tím, že si ho neváží jako zpěváka. Taky ho mrzí, v jaké situaci se ocitnul Brian a není na místě na koncertech se předvádět nějakými proslovy.