05.03.2020 19:16


Aspoň se trochu projdeme. Lidé si zvykají na opravy v Merhautově ulici

Autor: Tadeáš Mima | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

S velkou rekonstrukcí silnice začali v minulých dnech dělníci v brněnské ulici Merhautova. Kvůli opravám platí výluka tramvaje číslo 5 na téměř kilometrovém úseku ulice, odkud lidé musí chodit pěšky na nejbližší zastávku.

Rekonstrukce Merhautovy ulice je v plném proudu. Foto: Tadeáš Mima

Brno – Dělníci se pustili do oprav Merhautovy ulice v městské čtvrti Brno-Černá Pole, kudy vede tramvajová linka číslo 5. Nově tak vozy začínají jízdu ve smyčce na Zemědělské a k běžné trati „pětky“ se připojují až na zastávce Jugoslávská. Pro obyvatele Merhautovy to však znamená, že musí kus cesty ujít po svých.

Situaci řeší například důchodkyně Jindra Šťastová, která si pamatuje poslední velkou rekonstrukci ulice. „Celá silnice se spravovala někdy v roce 1988. Od té doby se vždy dělal jenom povrch,“ podotkla. Tenkrát ještě chodila kolem vykopaných děr se svojí vnučkou, která dnes už má tři děti.

Šťastová je proto ráda, že se město po dlouhé době pustilo do práce. „Cesta už působila hrozně a jízda tramvají byla strašně pajdavá. Uvidíme, co s tím udělají a jak to bude vypadat,“ uvažovala. Uzavírka ale bude trvat až do konce června, což bere jako dlouhou dobu. Vymyslela si tak vlastní trasu. „Při jízdě z města můžu přestoupit na autobus číslo 46, a když jedu do centra, jdu aspoň z kopce dolů na jinou zastávku,“ popisovala Šťastová.

Výluka tramvaje není žádný větší problém pro obyvatele městské čtvrti Šimona Nekvindu. Nicméně i přesto musel svoji cestu trochu přizpůsobit. „Byl jsem zvyklý chodit na zastávku dvě minuty, zatímco teď jdu deset. Je to sice horší, ale nic nepřekonatelného,“ vysvětloval. Potíž vidí Nekvinda spíše v tom, až se rekonstrukce přesune blíže k místu jeho bydliště. „U nás budeme mít problém zaparkovat, ale z hlediska mětské hromadné dopravy si myslím, že bude všechno zvládnutelné,“ usoudil.

S opravami Merhautovy ulice se vypořádává také René Kesler. Tomu však delší chůze na zastávku ničím nevadí. „Do práce to mám přece jen relativně kousek a aspoň se po ránu trochu projdu,“ zhodnotil Kesler.

První etapa rekonstrukce v úsecích Provazníkova–Venhudova a Jugoslávská–Sýpka potrvá do neděle 12. dubna. Potom budou následovat další dvě části, kdy každá z nich zabere zhruba šest týdnů. Úplný konec oprav má být 30. června.

Klíčová slova: rekonstrukce, Merhautova, Brno, tramvaj, silnice, opravy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.