12.05.2012 08:37


Anketa: Vědí studenti, kolik co stojí?

Autor: Jana Langová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

S nástupem na vysokou školu se mnohým mění skoro celý dosavadní život. Přicházejí do neznámého prostředí, poznávají nové lidi, učí se větší samostatnosti a zodpovědnosti, stěhují se od rodičů. Už na ně při návratu domů nečeká teplá večeře a studenti občas musí vyrazit do obchodů s potravinami na vlastní pěst.

Brno Jak často chodí mladí lidé nakupovat potraviny či drogérii a zda si při tom všímají cen, jsme zjišťovali mezi studenty Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.  Vědí, kolik stojí litr mléka (cena asi od patnácti do třiceti korun), máslo (dvacet až pětačtyřicet korun), chleba (patnáct až čtyřicet korun), bílý jogurt (malý kelímek sto padesát gramů pět až dvacet korun) nebo toaletní papír (osm rolí asi od čtyřiceti do sta korun)?

 

Petra Jochmanová, 23 let, studentka sociální práce, Brno

Sice ještě bydlím s rodiči, ale jídlo si sama kupuji každý den, takže přehled o cenách snad mám. Litr mléka může stát zhruba dvanáct až dvacet korun, máslo tak pětadvacet až padesát, chleba kolem dvaadvaceti korun, bílý jogurt nekupuji a osm rolek toaletního papíru bych řekla, že může stát asi sedmdesát korun.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristýna Obermajerová, 24 let, studentka environmentálních studií a sociální antropologie, Brno

Nakupovat potraviny chodím tak dvakrát týdně. Přehled o cenách mám ale pouze v jednom obchodě, kam chodím pravidelně. Kupuji tam bio mléko, to stojí něco málo přes devatenáct korun, normální mléko stojí čtrnáct, máslo osmadvacet, chleba třiadvacet, bílý jogurt v malém kelímku nekupuji a cenu toaletního papíru si nepamatuju, protože ten není potřeba tak často. Vždy jednou za čas koupím velké balení.

 

 

 

 

 

 

 

Ondřej Sax, 21 let, student politologie a sociologie, Brno

Bydlím u rodičů, takže potraviny moc nakupovat nechodím. Ceny můžu tak maximálně tipovat. Tak třeba litr mléka sedmnáct korun, máslo čtyřicet, chleba patnáct, bílý jogurt osm a jedna rolička toaleťáku podle mě může stát tak tři koruny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alžběta Wurmová, 22 let, studentka sociologie a sociální práce, Praha

Přes týden jsem v Brně na privátě a do obchodů s potravinami chodím v podstatě každý den. Kolik, co stojí, vím. Litr mléka asi čtrnáct korun, máslo asi třiadvacet, chleba vůbec nekupuji, ale odhaduji, že může stát tak okolo patnácti korun, bílý jogurt stojí deset a toaletní papír přesně nevím, myslím si ale, že velké balení může být tak za padesát korun.

 

 

 

 

 

Klíčová slova: anketa, ceny, potraviny, studenti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.