19.03.2014 23:21


Anketa: Uzavírka ulice Milady Horákové potrvá zbytečně dlouho

Autor: Irena Diatelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ulice Milady Horákové je kvůli rekonstrukci od soboty uzavřená. Znovu ji otevřou za patnáct měsíců. Do té doby budou cestující muset využívat odkloněnou autobusovou dopravu. Uzavírka ulice ovlivní život nejen lidí bydlících v okolí, ale i ostatních, kteří trasou denně projíždějí. 

Brno – V sobotu začala uzavírka ulice Milady Horákové. Potrvá až do června příštího roku. Dělníci budou opravovat silnici, tramvajové koleje, chodníky, ale i kanalizaci a vodovod. Tramvajové a autobusové linky budou odkloněny přes vedlejší ulice. Nakolik vnímají Brňané uzavírku jako komplikaci? 

 

Jiří Drátovník, 55 let, řidič z povolání, BrnoJiří Drátovník. Foto: Irena Diatelová

Naštěstí se mě to moc nedotýká, i když bydlím jen pár ulic opodál. Neslyším žádný hluk, můj tramvajový spoj zůstal beze změny. Přesto je 15 měsíců zbytečně dlouhá doba. Šlo by to řešit lépe – například rozdělením na více etap.

 

 

 

 

Dominika Saurová, 20 let, nezaměstnaná, BrnoDominika Saurová. Foto: Irena Diatelová

Bydlím na náměstí 28. října, výluka tramvají se mě ale netýká. Kamarádky, které studují pedagogickou fakultu na Poříčí, mají mnohem větší komplikace s dopravou. Nelíbí se mi, že opravy potrvají tak dlouho, určitě by to šlo zkrátit.    

 

 

 

Robert Opluštil. Foto: Irena DiatelováRobert Opluštil, 48 let, majitel obchodu, Brno

Rekonstrukce ulice Milady Horákové se mě bohužel dotýká, protože tam mám obchod. Obávám se, že ubudou zákazníci. Před pár lety jsem něco podobného zažil, když opravovali Husovu ulici v Králově Poli. Náš provoz byl tak omezen, že jsme museli obchod zavřít.

 

 

 

 

Jana Smejkalová, 77 let, důchodkyně, Brno

Jana Smejkalová. Foto: Irena Diatelová

Rekonstrukce mě téměř vůbec neovlivňuje, jezdím tam jen příležitostně do nemocnice. Počítám s tím, že mi teď cesta zabere pár minut navíc. Nechtěla bych ale být v kůži lidí, kteří v té lokalitě bydlí nebo pracují. 

 

 

 

 

Alena Klimešová, 53 let, prodavačka, BrnoAlena Klimešová. Foto: Irena Diatelová

Do práce přes ulici Milady Horákové vůbec nejezdím, bydlím na druhé straně Brna. Opravy se však dotknou nejen lidí, kteří v ulici bydlí, ale i dalších: například maminek, které musí s dětmi jezdit na vyšetření.

Klíčová slova: anketa, rekonstrukce ulice Milady Horákové

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.