07.04.2014 08:55


Anketa: Restaurace bez cigaretového kouře?

Autor: Gabrielová Andrea | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mračna šedého kouře zvolna se převalující kolem lidí usazených u stolů. Cigaretový dým v restauracích, pro někoho nezbytný doplněk atmosféry hospod, pro jiné obtěžující element. Tak či tak mu nyní hrozí zákaz a vymizení ze stravovacích zařízení.  

Brno – Zákaz kouření v restauracích, hospodách a barech je opět ve hře. Současný ministr zdravotnictví, Svatopluk Němeček, který by jej rád prosadil, má poměrně velkou podporu vládní koalice. Co na to říkají řadoví návštěvníci brněnských hospod? Co si o dané promlematice myslí redaktorka Stisku, naleznete ZDE.   

Foto: Viktorie Janovská. Autor: Andrea Gabrielová

 

Viktorie Janovská, 20 let, studentka, Brno

Nelíbí se mi, že lidé kouří v restauracích, takže bych byla pro zakázání kouření v takových podnicích. Oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky by možná šly, ale muselo by to být uděláno tak, aby ten smrad nešel cítit. 

 

 

 

 

 

Foto: Pavel Bárta. Autor: Andrea Gabrielová

 

 

Pavel Bárta, 68 let, důchodce, Brno

Jelikož já sám jsem kuřák, tak jsem proti tomuto zákazu, oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky by mohly být dobrým řešením. V létě by šlo zavést kouření jen na zahrádkách, ale v zimě by to nešlo.

 

 

 

 

Foto: Zdeněk Pechan. Auto: Andrea Gabrielová

 

Zdeněk Pechan, 53 let, živnostník, Pardubice

Já jsem nekuřák, takže mně by vyhovovalo, kdyby se buď zakázalo kouření v restauracích úplně, nebo se mohlo kouřit jen v nějakém vyhrazeném prostoru pro kuřáky. Ono kouření u ostatních u stolů nás nekuřáky docela obtěžuje, celá hospoda je od toho cítit.     

  

 

 

 

Foto: Kábová Kateřina. Autor: Andrea Gabrielová

 

 

 

Kábová Kateřina, 15 let, studentka, Brno

Pokud v restauraci není vyloženě nějaká sekce pro kuřáky, tak bych tam zakázala kouřit. Buď by se pro ně měl vyhradit nějaký prostor, nebo kouření uvnitř úplně zakázat.

 

 

 

 

 

Foto: Patris Drška. Autor: Andrea Gabrielová

 

Patris Drška, 16 let, student, Kúty

Podle mě by měly být v restauracích vyhrazené nějaké prostory na kouření, aby ten smrad ty, kteří nekouří, nerušil. A pokud by to nešlo udělat takto, tak by měla být celá restaurace nekuřácká.

 

 

 

 

 

Foto: Blanka Rožničková. Autor: Andrea Gabrielová

 

 

Blanka Rožničková, 69 let, důchodce, Jičín

S tímto zákazem bych bezvýhradně souhlasila, byla bych pro úplné zakázání kouření v restauracích. Popřípadě bych nechala na volbě majitele restaurace, zda vybuduje nějaké prostory zvlášť pro kuřáky, ale to by všude určitě nebylo možné. Nebo by prostě celý podnik byl nekuřácký.  

Klíčová slova: Zákaz kouření v restauracích, anketa, cigarety

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.