21.05.2012 14:07


Anketa: Měl by dopravní podnik vyměnit zničená okna v tramvajích?

Autor: Jana Počtová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Co se zničenými okny v tramvajích a autobusech? Na tuto otázku se ptá kampaň dopravního podniku v Brně. Jaký názor mají Brňané?

Brno S vandalismem se setkávají Brňané téměř při každé cestě tramvají. Ne, že by se tak často stávali svědky ničení dopravních prostředků, ale ven se musí dívat přes poškrábaná nebo posprejovaná okna. Dopravní podnik proto polepil zničená okna nálepkami, pomocí kterých vyzývá lidi k diskuzi na  Facebooku, zda má vůbec smysl okna měnit. Jedna výměna totiž stojí pět tisíc korun. Co si o tom myslí cestující v Brně? Měl by dopravní podnik vyměňovat poškozená okna?

Petr Šavelka. Foto: Jana Počtová

 

Petr Šavelka, 24 let, student pedagogické fakulty, Svitavy

Zdá se mi to zbytečné. Když jsme si všimli nálepek dopravního podniku v tramvajích, bavili jsme se o tom s přítelkyní a shodli jsme se na tom, že to nemá smysl. Je to dost drahé a bez šrámu by to nevydrželo dlouho.

 

 

 

 

Robert Šafr. Foto: Jana Počtová

 

Robert Šafr, 29 let, programátor, Brno

Nemá smysl měnit okna, která jsou jen lehce škrábnutá, to mi nevadí. Ale ta hodně poškrábaná by se vyměnit měla. Na to se nedívá hezky.

 

 

 

 

 

Michal Hanusek. Foto: Archiv Michala Hanuska

 

Michal Hanusek, 23 let, student fakulty informatiky, Olomouc

Pokud nejsou okna nějak extrémně poškrábaná, tak bych to neřešil. Vlastně mě ani nikdy nenapadlo, že by bylo potřeba je vyměnit. Nějak mi to nevadí.

 

 

 

 

 Hana Konečná. Foto: Jana Počtová

 

Hana Konečná, 23 let, studentka fakulty informatiky, Nové město na Moravě

Ne, pokud jedno okno stojí pět tisíc, tak to nemá smysl. Stejně by je nějaký vandal hned poškrábal znovu. Ale snad se lidé trochu chytnou za nos a přestanou okna ničit.

 

 

 

Lenka Foretová. Foto: Jana Počtová

 

Lenka Foretová, 43 let, prodavačka, Brno

Sice si myslím, že okna budou hned poškrábaná znovu, na druhou stranu jízdenky jsou dost drahé na to, abychom jezdili v pěkných tramvajích. Takže jen ať to dopravní podnik vymění.

Klíčová slova: anketa, vandalismus, dopravní podnik, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.