26.04.2011 15:09


ANKETA: Majáles, nebo Čarodějáles? To je oč tu běží

Autor: Romana Pištěková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Dvě největší jarní studentské akce se konají už tento týden. Bude mít větší úspěch tradiční Majáles, nebo tematický Čarodějáles?

Brno - Čtvrtý ročník Čarodějálesu se koná ve čtvrtek 28. dubna na brněnské Riviéře, zatímco konkurenční Majáles o den později rozezvučí celý Sportovní areál Hněvkovského v městské části Komárov. První festival má na facebooku potvrzeno přes šest set hostů, druhý přes osm tisíc. Na kterou akci půjdou dotazovaní studenti i nestudenti a proč?

Michaela Papírková. Foto: Romana Pištěková

Michaela Papírková, 20 let, studentka farmaceutické fakulty, Újezdec

Čarodějnice jsem nikdy neměla příliš v lásce. Navíc mě Čarodějáles neoslovil ani hudebně. Hraje tam mnoho spíše punkových skupin a to není můj oblíbený styl. Takže letos vyrážím na Majáles. Těším se hlavně na UDG, Vypsanou Fixu, Wohnouty a Mig 21.

 

 

 

 

Antonín Steskal. Foto: Romana Pištěková

Antonín Steskal, 33 let, IT specialista, Brno

Ačkoli jsem Brňák a festivaly mám rád, letos nepůjdu ani na jeden z nich. Bohužel se mi to nehodí časově. Jinak bych volil spíše Čarodějáles.

 

 

 

 

 

Simona Štěrbová. Foto: Romana Pištěková

Simona Štěrbová, 20 let, studentka lékařské fakulty, Uherský Brod

Rozhodně Majáles. Čarodějáles se mi nehodí, protože je ve čtvrtek a v pátek ráno mám školu. Navíc má Majáles i zajímavější program, hlavně co se týče doprovodných akcí. A když jsem se dozvěděla, že tam budou hrát Chinaski, nebylo už co řešit.

 

 

 

 

 

Markéta Slavíková. Foto: Romana Pištěková

Markéta Slavíková, 21 let, studentka filozofické fakulty, Uherský Brod

U mě vítězí Čarodějáles. Majáles neuznávám, protože dnes už je to hodně komerčí akce. Už jenom ten název, T-music Majáles. A hlavně se těším, jak se převléknu za čarodějnici. Třeba vyhraju i nějakou pěknou cenu. Jen doufám, že mě neupálí.

 

 

 


Pavel Somogyi. Foto: Romana Pištěková

 Pavel Somogyi, 20 let, student fakulty sociálních studií, Strážnice

Jelikož jsem dostal volný lístek na Majáles, jdu tam. Chtěl jsem jít i na Čarodějáles a speciálně kvůli tomu jsem si za dvacet korun koupil Halas (akce časopisu Halas - v každém dvacátém časopise schovaná vstupenka, pozn. red.), ale měl jsem smůlu.

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Majáles, Čarodějáles, Riviéra, hudební vystoupení, studenti, studentská akce, Sportovní areál Hněvkovského

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.