05.05.2016 10:30


Anketa: Lidé jsou ochotní na poště zaplatit více peněz, ale musí se zlepšit služby

Autor: Michaela Rybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lidé nechají na poště od minulé neděle více peněz. Vedení České pošty zvýšilo od prvního května ceny nejčastěji využívaných služeb. Známka na obyčejné psaní stojí nově šestnáct korun, tedy o tři koruny více. Doporučený dopis podražil o čtyři koruny, lidé za něj zaplatí třicet osm korun. Česká pošta navýšila poplatky také u cenného psaní nebo dosílky. Deník STISK se zeptal v táborských ulicích, jak lidé změnu vnímají.

Tábor – Ceny nejvyužívanějších služeb České pošty minulou neděli vzrostly. Od začátku letošního května lidé zaplatí za odeslání obyčejného dopisu o tři koruny více a za doporučný dopis si připlatí dokonce koruny čtyři. Dráž vyjde také využité mezinárodního poštovného nebo dosílky. Vedení České pošty zdražilo své služby na doporučení odborníků z Českého telekomunikačního úřadu a získané peníze chce použít na rozvoj nových produktů a služeb. Obyčejný dopis naposledy podražil před třemi lety, doporučené psaní loni. Deník STISK zjišťoval, co na změny říkají lidé v Táboře. 

Jaroslava Šimáková (Autor: Michaela Rybová)Jaroslava Šimáková, 74 let, důchodkyně, Větrovy

Zvýšení poplatku za poslání dopisu mi nevadí, ale doufám, že budou peníze dobře využity. Pokud by vyšší ceny znamenaly kvalitnější služby nebo by vzrostly platy pošťačkám, byl by to srozumitelný krok. Alespoň by pak nemuseli zaměstnanci pošty při každé příležitosti lidem nutit losy a pojištění. Také bych uvítala, kdyby se v naší pobočce zavedl bezbariérový vstup, tak třeba se dočkám.

 

 

Jiří Bureš (Autor: Michaela Rybová)

Jiří Bureš, 19 let, student, Tábor

Služby České pošty téměř nevyužívám, takže se mě změna zatím nedotkla. Všechnu korespondenci se snažím vyřizovat on-line, i když je pravda, že minulý týden jsem poštu po několika letech navštívil. Posílal jsem doporučené dopisy kvůli přijímačkám na vysoké školy. Byly naštěstí jenom dva, takže mě to na mizinu nepřivedlo. Doufám ale, že dorazí včas.

 

 

Markéta Vlková (Autor: Michaela Rybová)Markéta Vlková, 28 let, účetní, Sezimovo Ústí

Mám na poště založenou věrnostní kartičku, takže se mě zdražování snad tolik nedotkne. Byla bych ochotná zaplatit i více, ale musela by se na naší pobočce prodloužit otevírací doba. Je otevřeno od osmi do půl šesté, přičemž od dvanácti do třinácti hodin je polední pauza. Pracuji od osmi do pěti, nemám tak šanci se na poštu dostat. Je to pro mě zásadní komplikace, protože si přivydělávám výrobou šperků a balíky potřebuji rozesílat každý druhý den. 

 

 

Milan Kraus (Autor: Michaela Rybová)Milan Kraus, 51 let, konstruktér, Tábor

Zvýšení cen služeb se mi nelíbí. Často posílám důležité firemní dokumenty formou doporučeného dopisu. Čtyři koruny sice není nějaká závratná suma, ale při množství dopisů, které denně odešlu, už je to znatelné. Kdyby pak dopisy alespoň dorazily rychleji.

 

 

Tereza Novotná (Autor: Michaela Rybová)Tereza Novotná, 22 let, studentka, Tábor

Studuji v zahraničí, konkrétně v Drážďanech, takže Českou poštu jsem nevyžila už několik let. Komunikaci vyřídím na počítači a u balíku se obávám, zda by se při mezistátní cestě někde neztratil. Takhle totiž dopadly už dva moje prázdninové pohledy. Zvýšení cen se mě tedy nijak nedotkne. 

Klíčová slova: pošta, anketa, zdražování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.