04.11.2014 14:14


Anketa: Kam jít na vysokou školu

Autor: Martina Pavelková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Výběr vysoké školy je důležitým rozhodnutím v životě každého studenta maturitního ročníku. Jednou z možností, jak si vybrat tu správnou instituci pro další studium, je veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus. Dvacátý první ročník této události začal v Brně první listopadové úterý. Podle tiskové zprávy veletrhu sem plánuje cestu více než šest tisíc budoucích vysokoškoláků. 

Brno – Někteří letošní maturanti se doposud vzdělávají na všeobecných gymnáziích, jiní se už více než tři roky věnují vybranému oboru. Ti, kteří si chtějí rozšířit kvalifikaci ziskem vysokoškolského diplomu, se teď musí rozhodnout, jaká sféra bude pro jejich profesní budoucnost nejvhodnější. Na veletrhu Gaudeamus odpovídali studenti středních škol na otázky týkající se výběru vysoké školy.

 

Natálie Plačková, 18 let, Brno

Natálie Plačková. Foto: Martina Pavelková.Plánuji studovat farmacii na univerzitě v Hradci Králové. Zajímá mě biologie a chemie, taky chci pryč z Brna. Vysokou školu si vybírám podle kvality výuky a osobního zájmu.

 

Marek Jemelka, 18 let, Brno

Marek Jemelka. Foto: Martina Pavelková.Mířím na Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity, obor ekonomická informatika. Je pro mě zajímavý hlavně propojením ekonomie a informatiky. Při výběru vysoké školy jsou pro mě důležité reference studentů a absolventů.

 

Michaela Mičková, 18 let, Rychnov nad Kněžnou

Michaela Mičková. Foto: Martina Pavelková.Zatím si nejsem úplně jistá, co bych chtěla studovat, ale nejspíš se budu hlásit na pedagogiku. Je to obor s dobrým budoucím uplatněním. Hlásím se tam, kde mě vezmou a kde je méně náročná výuka.

 

Tomáš Eller, 18 let, Kuřim

Tomáš Eller. Foto: Martina Pavelková.Chci si vybrat nějaký ekonomicky zaměřený obor, o ekonomii a marketing se už asi rok zajímám. Při výběru vysoké školy zohledňuji hlavně její postavení ve světě, názory studentů a nabízené obory.

 

Michaela Pavlíková, 18 let, Vyškov

Michaela Pavlíková. Foto: Martina Pavelková.Asi budu studovat geodézii a kartografii a Vysokém učení technickém. Jsou to obory, které mě zajímají. Vysokou školu si vybírám podle toho, co mě bude bavit.

 

David Nguyen, 17 let, Ostrava

David Nguyen. Foto: Martina Pavelková.Budu maturovat až příští rok, takže o tom ještě moc nepřemýšlím, ale určitě si vyberu nějaký technický obor. Vždycky mě bavilo hrát si s věcmi, zajímá mě mechanika. Určitě pak budu hledat reference, abych si vybral správnou školu.

 

Michaela Burešová, 17 let, Nové Město na Moravě

Michaela Burešová. Foto: Martina Pavelková.Láká mě studovat medicínu. Vysokou školu si budu vybírat tak, abych mohla studovat svůj vysněný obor a zároveň nemusela daleko dojíždět.

 

Eduard Vojtíšek, 18 let, Kostelec nad Orlicí

Eduard Vojtíšek. Foto: Martina Pavelková.Chci studovat lesnickou školu, myslím, že by mě ten obor mohl bavit. Školu si vyberu podle toho, co mě baví a zajímá.

 

Jana Gerešíková, 18 let, Dobrkovice

Jana Gerešíková. Foto: Martina Pavelková.Nejspíš budu studovat cestovní ruch. Sama také ráda cestuji a zajímá mě zahraniční spolupráce. Při výběru vysoké školy je pro mě důležitá možnost studovat více jazyků a nabídka zajímavých oborů.

 

Jakub Bažant, 18 let, Litomyšl

Jakub Bažant. Foto: Martina Pavelková. Studuji střední školu zaměřenou na informatiku, na vysoké bych chtěl pokračovat stejným směrem, ten obor mě baví. Vysokou školu si vybírám podle atraktivity oborů a dobrého finančního ohodnocení v budoucím zaměstnání.

 

Markéta Kadlečíková, 20 let, Valtice

Markéta Kadlečíková. Foto: Martina Pavelková.Chtěla bych studovat práva, ten obor mě zajímá. Při výběru vysoké školy zohledňuji především kvalitu výuky.

 

 

Klíčová slova: Gaudeamus, studenti, vysoká škola

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.