14.12.2014 15:09


Anketa: Jaký mají studenti postoj k drogám?

Autor: Tereza Ondráčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

K vysokoškolskému studiu se kromě učení se nových věcí a osamostatnění od rodiny docela jistě pojí i uvolněný způsob života. Vysedávání u piva, večírky, návraty domů nad ránem. S tímto bujarým životním stylem často studenti narazí na drogy. Jaký je postoj studentů k drogám?

Brno – Alkohol a cigarety jsou dvě nejvíc užívané legální drogy. Popíjí téměř každý a není výjimkou, že u piva si zapálí i ti, kteří obvykle nekouří. Rekreační užívání marihuany je pak v České republice poměrně tolerované, k jiným drogám se člověk dostane snadno, pokud ví, kde hledat. Studenti vysokých škol jsou jednou z nejrizikovějších skupin.

Johana Lukovská. Foto: Tereza Ondráčková

Johana Lukovská, 22 let, Ostrava


Pokud mezi drogy počítáme i alkohol, tak k němu mám vztah velmi kladný. Myslím, že občas není nic lepšího, než se s kamarády trošku opít a obvykle u toho panuje lepší atmosféra, než kdybychom seděli v hospodě u vody. Co se týče ostatních drog, tak k nim nemám odmítavý postoj, ale po negativních zkušenostech s marihuanou nemám potřebu tyto látky užívat. Radši si dám o jednu vodku s džusem víc. Tvrdé drogy však zásadně odmítám.

 

 

Marek Pilař. Foto: Tereza OndráčkováMarek Pilař, 21 let, Miřetice

Tématika drog je dle mého názoru aktuální téma, které je v mnoha ohledech probíráno jak v mediích, tak i mnohými lidmi. Dle mého mínění za to může především nedostatek informací o této tématice a s tím spojený strach z reakce okolí. Takto by to mohlo vypadat, jako že drogy jako takové vlastně neškodí a jsou pouze přehnaně tabuizovány veřejným míněním. Když už člověk bere drogy, je zcela zásadní, proč je bere a jaké drogy bere. Jistě mi dáte za pravdu, že marihuana a heroin je velký rozdíl a to nejen v aplikaci. Jsem toho názoru, že každý svého štěstí strůjce a to nejen na poli drog.

 


Barbora Junová. Foto: Tereza Ondráčková
Barbora Junová, 24 let, Svratka

K drogám mám velmi rozporuplný vztah. Osobně jsem vyzkoušela pouze trávu, ale užila jsem si s ní mnoho převážně hezkých chvil. Ostatní drogy jsem mohla vidět pouze aplikované na kamarádech a to je snad ještě větší sranda. Občasné požívání různých halucinogenních látek neodsuzuji, ale člověk tomu musí v rámci možností velet a brát požití jako určitý vzácný svátek. Naprosto odsuzuji heroin, pervitin a další nitrožilně podávané hnusy ničící lidi.

 


Lucie Pišťáčková. Foto: Tereza Ondráčková

Lucie Pišťáčková, 23 let, Holetín

Drogy jsou velice lákavé, ale až na pár jointů, ke kterým jsem přičuchla, jsem žádné drogy nevyzkoušela, pokud nepočítám alkohol a cigarety. Takže k nim mám kladný vztah, ale myslím si, že člověk potřebuje mít pevnou vůli na to, aby je mohl užívat. Mojí jedinou drogou je však Facebook.

 

 

 

Jaroslav Chmelař. Foto: Tereza Ondráčková

Jaroslav Chmelař, 23 let, Brno

 
Kladný.

 

 

 

 

 

Eva Pospíšilová. Foto: Tereza OndráčkováEva Pospíšilová, 21 let, Horní Bradlo

Drogy jsou pro mě nevyhraněným tématem: nemůžeme o nich mluvit jako o špatných, nebo dobrých látkách. Drogy prostě jsou, a je na lidech, zda je využijí, anebo zneužijí. Znám lidi, kterým drogy pomáhají k lepším výsledkům, stejně tak znám lidi, kteří drogám podlehli a nedokáží se zbavit závislosti. Povolme však drogy těm, kteří jsou vážně nemocní a potřebují ulevit od bolesti. Každý má na tuto problematiky jiný názor, ale těm, kteří se o drogách vyjadřují jen negativně, bych chtěla vzkázat, ať hládají své děti před injekčními stříkačkami a nežalují na souseda, který má na balkónu truhlíky s marihuanou.

Klíčová slova: anketa, studenti, drogy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.