23.09.2010 01:37


ANKETA: Co vlastně víme o rekonstrukci na Joštově

Autor: Martin Krepindl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

BRNO O Joštově ulici se v posledních měsících napovídalo hodně. Na nejčerstvější laickou reflexi přímo z centra se můžete podívat právě na STISKU.

Za zvukového doprovodu sbíječek, bagrů a klejících dělníků jsme vyrazili s mikrofonem, fotoaparátem a nadšením do ulice před Fakultu sociálních studií a náhodně vybraných kolemjdoucích jsme se ptali, co si myslí o současném stavu Joštovy ulice a mají-li vůbec představu o délce trvání stavby a jejím záměru. Převládaly názory neskrývající jistou nespokojenost, ale objevili se i lidé, které stavební práce vůbec nevytrhly z osobního klidu.

Tomislav Čečka, 21 let, student,  České Budějovice

Tomilsav ČečkaMyslím, že stavba už je v procesu tak dlouho, že krásně zapadá do koloritu města. Je to taková další atrakce, na kterou by mohli postupem času začít přijíždět turisté. Mám takový pocit, že nám tu chtějí postavit moře. Nebo opravují silnici. Obě informace ale nemám potvrzené.

 

 

Ljuba Karstan, 30 let, na mateřské dovolené, Brno

Ljuba KarstanPráce na projektu už mi přijdou příliš dlouhé. Myslím, že se tu staví už tak rok, možná dva. Mám hlavně strach o vlastní zdraví a o bezpečí dítěte v kočárku. Je složité se tam zorientovat a taky mi cesta mezi ploty zabere více času.

 

 

Michal Ohlídal, 19 let, student, Šumperk

Michal OhlídalVadí mi to hlavně z důvodu omezené hromadné dopravy, kdy kvůli této stavbě mívám patnáctiminutový skluz. Jinak jako pěší s tím zásadní problém nemám. Jen by to nemuselo trvat tak dlouho.

 

 

 

Lucie Fukačová, 38 let, nezaměstnaná, Brno

Lucie FukačováRekonstruují se asi nějaké trubky pod chodníkem. Nelimituje mě to ale skoro vůbec, protože jezdím autem. Vadí mi ale, že kvůli tomu zrušili náš oblíbený podnik, který přestal být z důvodu stavebních prací atraktivní.

 

 

Věra Potomská, 54 let, částečně invalidní důchodkyně, Brno

Věra PotomskáMě to vůbec neovlivňuje a ani mě nezajímá, co se tam děje. Vůbec tam nezavítám, bydlím ve středu města.

Klíčová slova: anketa, Joštova, rekonstrukce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.