15.05.2020 11:45


Anketa: Co si lidé myslí o zrušení povinnosti nosit venku roušku?

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rozvolňování některých protikoronavirových opatření pokračuje. Od 25. května bude za jistých podmínek možné chodit venku bez roušky. Redaktorka Stisku se ptala lidí, co si o této změně myslí. „Za mě je už delší dobu nošení roušek zbytečné,“ uvádí brněnská kadeřnice Pavlína Bunová. 

Od 25.května už nebude povinné nosit venku roušku.BRNO – Povinnost nosit roušku venku je od 25. května částečně zrušena. Lidé ji nebudou muset nosit, pokud dodrží odstup dva metry od ostatních. V případě, že se pohybují sice venku, ale mezi více lidmi, roušku mít musí. Kdy ji bude možné sundat i vevnitř vláda zatím neupřesnila.

Marcela Rosová, 69 let, důchodkyně, Šumperk

Venku, kde nikdo není, s tím souhlasím. Nedokážu si ale představit, že dodržovat odstupy, nebo nasazovat roušku si všichni budou na větších náměstích, kde bude hodně lidí. Souhlasím i s tím, že v hromadné dopravě a vevnitř to zatím nechali.  

Tomáš Tempír, 25 let, dispečer, Šumperk

Myslím si, že povinnost nosit roušku vždy mimo bydliště měla význam jen v počátku pandemie a to hlavně ve větších městech. Se zrušením této povinnosti souhlasím. Už přibližně od Velikonoc pozoruji, že se to ve společnosti přestává striktně dodržovat, oficiální zrušení je jen potvrzení trendu. Jsem pro ponechání povinnosti nošení roušek v hromadné dopravě, obchodech a dalších místech, kde je větší koncentrace osob na malém uzavřeném prostoru.

Pavlína Bunová, 37 let, kadeřnice, Brno

Za mě je už delší dobu nošení roušek zbytečné. Respektuji to v obchodě, nebo třeba v hromadné dopravě, ale zbytek mi nedavá smysl. Proč bych měla ještě téměř další dva týdny nosit roušku venku? Myslím si, že to už stačilo. Celá tato šaráda je jen strašení lidí. 

Anežka Kůřilová, 21 let, studentka oboru Porodní asistentka, Ostrava 

S inovacemi vlády ohledně nošení roušek určitě souhlasím. Na začátku karantény bylo jejich zavedení určitě dobrým krokem, ale v tuto chvíli si myslím, že už roušek není více třeba. Naopak si myslím, že nám můžou zbytečně škodit. Rouška by se měla po určité době pravidelně měnit, každý den prát či vyvařit a to si troufám říct, že dělá málokdo. 

Ludvík Rutar, 20 let, hokejista, Havířov 

V tomto případě s rozhodnutím vlády souhlasím. Přijde mi logické, že venku nebudeme muset nosit roušku, když budeme dodržovat odstup. V obchodě naopak chápu, že se bude nosit dál vzhledem k tomu, že je tam velké množství lidi na malém uzavřeném prostoru.

Klíčová slova: roušky, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.