26.03.2017 22:12

Aktuálně: Zlínští ragbisté po více jak pěti letech porazili rivala z Brna-Bystrce. Soupeř si ze Zlína odvezl pouze dva body

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Druhý jarní zápas odehráli hráči ragbyových mužstev Zlína a Brna-Bystrce dnes odpoledne na zlínském Stadionu mládeže. Jeden z týmů mohl dosáhnout na své první vítězství v tomto roce, ani jedno z družstev totiž v prvním kole nestačilo na své soupeře. Skóre se neustále měnilo, v závěru však byli o něco lepší zlínští ragbisté a své vítězství zpečetili bonusovým pátým bodem.

Zlín – Z vítězství ve druhém kole první ragbyové ligy se dnes mohou radovat zlínští hráči. Domácí tým na Stadionu mládeže ve Zlíně porazil družstvo z Brna-Bystrce. I přes silný vítr dorazila do hlediště asi stovka fanoušků. Po poločase sice vedli hosté z Brna, vítězně ale nakonec odešli ragbisté z východní Moravy, kteří vyhráli v poměru 32:27.

Na začátku prvního poločasu se v páté minutě prosadil zadák domácích Ondřej Prokop, když po sérii přihrávek z protiútoku položil míč přímo pod branku, čímž získal pro své mužstvo prvních pět bodů. Následný kop po pětce Zlíňané ale neproměnili. Až ve dvaadvacáté minutě se naopak prosadil hráč Bystrce Marek Burian a skóroval za dalších pět bodů. Bystrcký hráč se při konverzi, neboli kopu po pětce, také do brány netrefil a stav zůstal vyrovnaný. V závěru poločasu se po chybě Zlína hosté znovu bodově prosadili položením do brankového území domácích.

Z dnešního zápasu si vítězné body odnesli zlínští ragbisté. Po pěti letech porazili hráče z Bystrce. Autor: Jan Navrátil

Do druhého poločasu nastoupili zlínští aktivněji a v sedmé minutě bodoval Jan Horák, když prorazil obranu soupeře. Ani tehdy nebyl následný pokus o kop po pětce domácích úspěšný, a ve vedení tak stále zůstávali ragbisté z Bystrce. O deset minut později navíc prolomil obranu soupeře Karel Opravil z Brna a položil míč, což znamenalo dalších pět bodů pro hosty. Domácí tým nicméně našel rychlou odpověď a v následujících pěti minutách získal vedení zásluhou pokládajících Rudolfa Dittricha a Petra Juříka. Domácí se tak poprvé v utkání dostali do vedení za stavu 22:17.

V posledních deseti minutách se bodově prosadily oba týmy. Nejprve dorovnali Brňané, poté zlínští ragbisté rychle odpověděli pětkou. Žádnému týmu se stále nedařily kopy na bránu. „Dnes foukal obzvláště nepříjemný vítr, což ztěžovalo kopání nám a zřejmě i soupeři. Neproměněných kopů přibývalo a kromě větru další kopy ovlivnilo i otřesené sebevědomí kopáčů,“ hodnotil špatnou bilanci hráč Jan Smiřický.

V závěru utkání po sólovém úniku položil míč kapitán domácích Radek Holba. Bystrčtí se ještě pokusili o zvrat a poté, co opakovaně naráželi do obrany soupeře, se jim podařilo skórovat. Rozhodčí však po dalším neúspěšném kopu na bránu odpískal konec utkání za stavu 32:27 pro domácí Zlín. „Nepřijeli jsme v nejlepší sestavě a musím říct, že jsme tak trochu podcenili Zlín, ke kterému jsme si vždy jezdili pro body. Alespoň jsme získali dva bonusové body za prohru o méně jak sedm bodů a za čtyři položené pětky,“ svěřil se po utkání bystrcký hráč Michal Bielik.

Ragbisté z Brna podlehli svému protivníkovi po více jak pěti letech. „Jsem rád, že jsme po tak dlouhé době Bystrc porazili. Zápas nám však ukázal, že na sobě musíme stále pracovat. Potřebujeme hlavně zlepšit poziční hru křídel a obranu,“ doplnil k úspěchu svých svěřenců hlavní trenér Jan Tvrdoň. V příštím kole se mužstvo z Bystrce utká na domácí půdě s Olomoucí. Hráči ze Zlína odcestují k zápasu do Havířova, který je v čele tabulky.