08.04.2018 19:50


Aktuálně: Zemědělské stroje zaplnily výstaviště

Autor: Vojtěch Labuda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brňané dnes na výstavišti zhlédnou traktory a další zemědělské stroje. Veletrh Techagro ukáže nové postupy v zemědělství. Expozice je doplněna o lesnický a myslivecký veletrh Silva regina, veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa. Pořadatelé připravili také ukázku hospodářských zvířat a výstavu včelařství.

Autor: Vojtěch Labuda

Brno - Dnes na brněnském výstavišti začal zemědělský veletrh Techagro, který potrvá až do čtvrtku. Souběžně s ním mohou návštěvníci zavítat na veletrhy lesnictví a zemědělství Silva regina a Biomasa. Návštěvníci obdivují nové zemědělské stroje i moderní vynálezy v lesnictví a zemědělství. Vystavovatelé na trojici veletrhů představují trendy, spolu s nejnovějšími technologiemi. Ty jsou spojeny s udržitelným a moderním zemědělstvím, které zajistí kvalitnější potraviny.

Vystavovatelé veletrhu Techagro a přidružených akcí letos zaplní 200 tisíc metrů čtverečních. „Očekáváme sto tisíc návštěvníků. Představí se jim přes sedm set vystavovatelů ze třiceti sedmi zemí,“ informoval ředitel veletrhů Jan Kuběna. Prezentující se chtějí předvést především před odborníky a zákazníky. „Dneska už se smlouvy neuzavírají na veletrhu. Smyslem je předvést se, ale silná konkurence často odvádí zákazníky jinam,“ řekl vystavovatel Vlastimil Hejkerlik.

Zájemci mohou navštívíit také výstavu včelařství v pavilonu C, kde si mohou koupit výrobky z medu a vosku. V mysliveckých stáncích pak myslivci prodávají zbraně a střelivo. „Nejvíce se mi líbilo vystoupení sokolníků a loveckých psů,“ dodala návštěvnice Jana Sikorová. Pořadatelé zorganizovali i soutěž v hodu sekerou na terč.

Veletrh zemědělské techniky Techagro doplní lesnický a myslivecký veletrh Silva regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa. Všechny veletrhy zaplní třináct pavilonů a přilehlé plochy. Techagro je jedním z největších evropských veletrhů ve svém oboru.

Klíčová slova: Techagro, Silva regina, Biomasa, výstaviště, zemědělství, lesnictví, včelařství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.