28.04.2019 21:56

Aktuálně: Zbrojovka porazila Znojmo. Od barážové příčky ji odděluje jeden bod

Autor: Artem Kravchuk | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnská Zbrojovka dnes doma zvítězila nad Znojmem s výsledkem 2:0. V utkání skórovali Petr Štepanovský a Antonín Růsek.

Brno – Zbrojovka v Brně v neděli vyhrála zápas se Znojmem. Góly dali Růsek a Štepanovský.  Zbrojovka se posunula v tabulce na čtvrté místo. Od třetího týmu ligy, Hradec Králové, teď Zbrojovku odděluje jen jeden bod. „Celý týden jsme se připravovali a věděli, že Znojmo je soupeřkterý nám nedá nic zadarmo. Snažili jsme připravit hlavně hlavy hráčů, aby zvládli ten výsledkový tlak,” popsal trenér Zbrojovky Pavel Šustr přípravný proces k zápasu.

První půlka zápasu vyšla Zbrojovce dobře. Hráli velmi ofenzivní fotbal. Už v průběhu prvních deseti minut několikrát stříleli na branku, ale všechny střely letěly vedle. Ve dvanácté minutě brněnští fotbalisté využili příležitosti k protiútoku, který skončil ranou Petra Štepanovského těsně vedle týče. Ale už v dvaadvacáté minutě Štepanovský znovu využil volného prostoru po jednomu z útoku Znojma a tentokrát se trefil přesně do levého rohu branky.

Ve druhé polovine se hra vyrovnala. Oba týmy útočily, ale dlouho nedocházelo k nebezpečným situacím. Dvakrát hlavičkoval brněnský útočník Michal Škoda, ale míč letěl buď mimo bránu nebo do rukou golmána Antonína Bučka. Znojmo odpovědělo protiútokem, který skončil ranou Dominika Kuncy přímo do brankáře Flodra, který v Národní lize debutoval. „Pro mě je rozhodující výkonnost fotbalisty a neviděl jsem žádný důvod, proč ho do branky nepostavit,” vysvětlil Šustr svoje rozhodnutí. Druhý gól Zbrojovky přišel v sedmdesáté šesté minutě, kdy Antonín Růsek, který v průběhu zápasu vystřídal Lukáše Mageru, hlavičkoval přesně do levého vrchního rohu. Nejnebezpečnější situaci celého druhého poločasu byla rána Škody, který silně pálil z vápna, ale míč se odrazil od břevna a vrátil se do pole. Znojmo na tyto momenty odpovědělo několika střelami, které však moc neohrozily branku Flodra.

„Ve druhé půlce jsme zbytečně aktivitu upustili, soupeř začal přehrávat,” řekl Šustr. S výsledkem je spokojený a podle něj v určitých fázích hráli tak, jak si ideální hru svého týmu představuje. „Brno je jednoznačně zatím nejlepší tým, se kterým jsme na jaře hráli. Trochu jsme se jim vyrovnali ale nestačilo to na vítězství. Brněnští fotbalisté byli celkem produktivnější, dali dvě branky a zaslouženě vyhráli,” řekl trenér Znojma František Šturma po zápase. Podle záložníka Znojma Davida Machalíka má Zbrojovka velmi kvalitní mužstvo se zkušenými hráči, které se chce vrátit zpět do první ligy. „Začátek sezóny jí moc nevyšel, ale v jarní části má dobrou formu a dotahuje na pozice zaručující baráž,” řekl Machalík.

Klíčová slova: Zbrojovka Brno, Znojmo, fotbal