06.05.2018 22:47


Aktuálně: Začíná Martinů fest 2018

Autor: Jan Kuchta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pražský smíšený sbor, Kvarteto Apollon a Karel Košárek dnes svým koncertem v Tylově domě slavnostně zahájili Martinů fest 2018 v Poličce. Jedenadvacátý ročník festivalu, který je věnovaný místnímu skladateli Bohuslavovi Martinů, potrvá celý květen a nabídne Hudbu Hradní stráže a Policie ČR, Felixe Slováčka staršího a juniora, Gabrielu Beňačkovou a další.

Tylův dům Polička, autor: Jan Kuchta

Polička – Martinů fest 2018 začal dnes odpoledne pietním aktem u hrobu místního skladatele Bohuslava Martinů. Na ten navázal zahajovací koncert v Tylově domě, doplněný o výstavu paličkovaných krajek umělkyně Jany Kaplanové. Pražský smíšený sbor, doplněný o Kvartet Apollon a klavíristu Karla Košárka, započal festival nejznámějšími skladbami místního rodáka.

„Tento festival čerpá z odkazu a celoživotního díla našeho rodáka Bohuslava Martinů a vedle hudebního odkazu bychom neměli zapomínat i na poselství skromnosti a lásky k naší zemi,“ uvedl starosta Poličky Jaroslav Martinů.

„Koncert se mi velmi líbil, příjemné bylo, že zvuky nástrojů a ani hlasy nebyly nijak uměle zesílené, a byl proto slyšet čistý zvuk. Muž, který recitoval čtené pasáže měl moc příjemný hlas,“ dodala divačka Katarína Novotná.

Na programu festivalu jsou v průběhu května další doprovodné akce a čtyři koncertní večery, věnované nejen hudbě Bohuslava Martinů, ale i dalším autorům vážné hudby a populárním skladbám. Celý program najdete zde: http://www.policka.org/detail/12208/kultura/martinu-fest/Martinu-fest-2018/

Klíčová slova: Polička, Martinů fest, Tylův dům, Bohuslav Martinů

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.