05.05.2018 21:58


Aktuálně: Začíná druhá část květinové výstavy Floria Jaro 2018

Autor: Jan Kuchta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes začala druhá část květinové výstavy Floria Jaro 2018 v Kroměříži. V hlavním pavilonu se můžete těšit na tvorbu inspirovanou slavnými osobnostmi české historie, zatímco venkovní část výstaviště Floria nabízí květinovou tržnici a doprovodný program. Výstava je otevřena do příštího úterý a vystřídá ji, od dvacátého května, Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva.

Výstaviště Floria, autor: Jan Kuchta

Kroměříž ­– Druhá část dvaačtyřicátého ročníku výstavy Floria Jaro odstartovala dnešní devátou hodinou ranní. Hlavní částí výstavy je šestnáct prostorových květinových obrazů, které jsou věnované slavným postavám české historie. Mezi ně patří například Karel IV., Tomáš Garrigue Masaryk nebo Božena Němcová. Autorkami obrazů jsou přední české floristky Jarmila a Petra Pejpalovy a Klára Franc Vavříková.

Výstava je věnovaná stému výročí založení Československé republiky. Budou ji, mimo jiné, doprovázet soutěže Českého zahrádkářského svazu na téma Jarní slavnost a Kytička k stému výročí založení Československé republiky. "Lidé uvidí také pozoruhodné florální objekty v podobě českých vynálezů, které vytvoří profesionální aranžéři ze Svazu květinářů a floristů České republiky," uvedl mluvčí výstaviště Ondřej Kuropata.

Součástí výstavy je i doprovodný program, na kterém, kromě hudebního doprovodu Marcely Holanové, skupiny Duo Jamaha a dalších kapel, vystoupí zahradní poradce Vlastimil Šindelář.

„Těšili jsme se na první část a příjemně nás překvapila. Minulý rok se nám tu taky líbilo, a hodně jsme nakoupili. Nemohli jsme si proto nechat ujít dnešní pokračování a ani to nás nezklamalo,“ dodala návštěvnice Hana Münsterová.  

Prodejci tržnice nabízí návštěvníkům jak občerstvení, tak sezónní a okrasné květiny, stromy, keře a zahradnické nářadí. Pro ty nejmenší je připraven zábavní park Dětský svět Kroměříž, který nabízí vnitřní i venkovní atrakce.

Program měl doprovázet i hudebník Jan Vančura, který se kvůli zdravotním komplikacím nemohl zúčastnit. Místo něj dnes vystoupil Vladimír Lichnovský, český imitátor Elvise Presleyho.   

Klíčová slova: výstaviště Floria, květiny, Kroměříž,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.