18.05.2018 13:48


Aktuálně: Začal Burger Festival. Návštěvníci mohou vybrat ten nejlepší burger

Autor: Jana Blahošová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V pořadí čtvrtý ročník Burger Festivalu organizátoři zahájili dnes u Galerie Vaňkovka. Návštěvníci mohou do neděle zhlédnout i ochutnat burgery nejrůznějších kombinací a pro svého favorita hlasovat v soutěži. Kromě burgerů mohou návštěvníci vybírat i u stánků s nápoji, míchanými drinky či dezerty. Burger festival se koná i v dalších městech. Na začátku května byl v Ostravě, v červnu se uskuteční například v Hradci Králové nebo v Olomouci. Vstup na akci je zdarma.

Návštěvníci Burger Festivalu si mohou pochutnat na burgerech z kvalitního masa. Foto: Jana Blahošová

Brno – Přes čtyřicet burger specialistů a gastro odborníků si pro Brňany připravilo své burgery a další pochoutky. Právě dnes totiž zahájili čtvrtý ročník Burger Festivalu v Brně, který potrvá do neděle. Lidé mohou ochutnat burgery nejrůznějších druhů a velikostí, osvěžit se nápoji či míchanými drinky a jako dezert okusit makronky, donuty, vafle či zmrzlinu. Cílem festivalu je podle organizátora Bedřicha Snášela nabídnout lidem streetfooodovou kulturu soustředící se na burgery a food trucky, neboli pojízdné stánky s občerstvením. „Chceme, aby lidé v daném městě ochutnali vždy to nejlepší z burgrové americké kultury,“ vysvětlil Snášel.

Pro Snášela je důležitá hlavně kvalita prodávaných burgerů. „Nejsou to prodejci polotovarů, dělají burgery z kvalitního masa. Jsou to především restaurace,“ řekl a dodal, že podniky si vybírá sám a v každé z nich nejprve ochutná jejich jídla, aby se ujistil, že jsou kvalitní. „Poté vždy vybíráme, kdo bude co vařit, aby byla nabídka burgerů různorodá,“ sdělil Snášel. Každý z návštěvníků si tak může dát to, co má nejraději. „Jsem tu letos už potřetí nebo počtvté a mám takové festivaly v oblibě. Právě čekám na burger s trhaným masem, které mám rád,“ svěřil se jeden z návštěvníků Michal Švagr.

Mezi Burgery se objevují i neobvyklé kombinace, například burger s mátovými lístky či červenou řepou. Prodejci nabízí i veganské pokrmy nebo po domácku vyrobené housky. Jedním z nich je i Kateřina Andrešičová, která společně s přítelem vede bistro. „Specializujeme se na burgery, ale děláme i steaky a tortilly. Všechno je domácí, není to žádný prefabrikát. Po nocích pečeme domácí housky,“ řekla prodejkyně, recept ale neprozradila. „Na tom receptu jsme tvrdě pracovali, takže je to tajemství.“

Po burgrech si návštěvníci mohou dát dezert nebo si odpočinout u kávy. Tu zde obstarává jedna z brněnských pražíren a kaváren. „S organizátorem se známe už déle. Líbilo se mu naše pojízdné autíčko, a tak nás požádal, zda se také zúčastníme,“ řekla jedna z majitelů rodinného podniku Nela Farkašová. 

Burger festival potrvá do neděle. Lidé mohou během této doby hlasovat pro stánek, kde jim nejvíce chutnalo. Za každý burger obdrží hlasovací lístek s číslem. Příští rok plánuje Snášel uspořádat festival kromě Moravy také v Čechách.

Klíčová slova: Burger Festival, festival, burgery, americká kultura, jídlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.