10.05.2016 18:09


Aktuálně: Za teplo Brňané zaplatí o přibližně 900 korun ročně méně

Autor: Katarína Halásová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Běžná brněnská domácnost by příští rok měla ušetřit devět set korun za teplo. Od prvního ledna klesne cena tepla od Tepláren Brno o pět procent. Na zasedání to v úterý schválila Rada města Brna.

Rada města Brna schválila snížení ceny tepla o pět procent. Autor: Katarína Halásová

Brno – Rada města Brna v úterý schválila snížení ceny tepla o pět procent ročně. „Od příštího roku by mělo dojít ke zlevnění pro uživatele centrálního zásobovaní tepla v Brně,“ vyjádřil se primátor Brna Petr Vokřál. Teplárny Brno tak sníží cenu pro více než devadesát tisíc domácností, kancelářských a jiných objektů v Brně, které zásobují teplem. V případě, že nedojde ke změnám na trhu s energiemi, tak nižší prodejní cena bude platit dlouhodobě.

V rodinném rozpočtu běžné domácnosti se snížení ceny projeví ušetřením zhruba 900 korun za rok. „Brněnské teplárny se snaží dlouhodobě pracovat na projektech, které snižují provozní náklady. Máme různé investice do nových zdrojů, například dlouhodobě řešíme přechod z páry na horkou vodu,“ řekl předseda představenstva z Tepláren Brno Petr Hladík. „Spotřebitelé po přechodu na horkou vodu ušetří,“ dodal Hladík.

Cena za jeden gigajoule tepla pro domácnost byla letos přes 580 korun. Příští rok by měli Brňané zaplatit za stejnou energii 552 korun. „Pro teplárnu toto rozhodnutí bude znamenat snížení na obratu asi o sto milionů korun,“ vyjádřil se Hladík.

Ceny tepla společnost Teplárny Brno neměnila od roku 2012. Zemní plyn je primární palivo společnosti. Cena plynu klesla, a to umožnilo snížení její ceny. Této změně přispěla také opatření zvyšující efektivitu výroby, zlepšení distribuce tepla a také snížení provozních nákladů, které společnost vykonala. 

Klíčová slova: teplo, Teplárny Brno, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.