02.10.2014 17:23


Aktuálně: Výpadek elektrického proudu ovlivnil život nejen studentů

Autor: Martina Pavelková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dvouhodinový výpadek proudu, který začal dnes v osm ráno, zkomplikoval život v centru Brna. Kromě studentů a pracovníků hned několika fakult Masarykovy univerzity se do problémů dostali například i řidiči projíždějící středem města.

Brno – Studenti Masarkovy univerzity, kteří chtěli dnes dopoledne využít školní počítače, museli zvolit náhradní řešení, kolem osmé hodiny ráno totiž vypadl elektrický proud.

„Chtěl jsem jít do studovny, ale byla zavřená,“ řekl Tomáš Vrabec. Patřil k těm, kteří u vchodu do Centrální počítačové učebny uviděli ceduli s nápisem MIMO PROVOZ. Výpadek rovněž způsobil potíže se školním serverem. Studovna se sice po desáté hodině otevřela, problémy ale stále trvaly. Jednalo se především o přihlášení na počítač, které bývá většinou záležitostí necelé minuty. První uživatelé se tentokrát přihlašovali více než pětkrát déle, než je obvyklé. Tato komplikace se netýkala pouze počítačů v budově na Komenského náměstí, ale také třeba těch v Ústřední knihovně Filozofické fakulty.

Přerušení dodávky elektrické energie přidalo práci také dopravním policistům. „Policisté museli řídit dopravu na křižovatce ulic Komenského náměstí a Husova,“ uvedl Jiří Doležal z Dopravního inspektorátu Brno.

Následky výpadku byly znát ještě hodinu po zprovoznění elektrické sítě. V menze na Moravském náměstí nebylo možné během výpadku elektřiny vyřit, obědy denní nabídky se proto i v bufetu na Lékařské fakultě vydávaly s asi půl hodinovým zpožděním.

„Těšila jsem se na krupicovou kaši, ale musela jsem si vzít krevetový salát. Kvůli semináři jsem nemohla čekat než mi připraví minutku,“ komentovala situaci studentka Anežka Horáková.

Klíčová slova: výpadek, elektřina, Komenského náměstí, aktualita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.