26.11.2017 18:16


Aktuálně: Volnočasové centrum Lužánky otevírá kluziště, které nestudí

Autor: Anna Jílková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Slavnostní otevření nového kluziště doprovázelo cirkusové vystoupení a ohnivá show. Středisko volného času (SVČ) Lužánky – Lesná dnes zahájilo provoz kluziště s umělým povrchem. Kromě nových kluzišť v centru města Brna tak vzniklo také jedno v městské části Brno-sever. Nachází se pod základní školou Milénova, nedaleko tramvajové zastávky Čertova rokle.

Brno – Ve dvě hodiny odpoledne začal program dnešního slavnostního otevření kluziště. Pásku na ploše přestřihl starosta městské části Brno-sever Martin Maleček. Obyvatelům tímto ledovým hřištěm přibyla další možnost sportovního vyžití. Jen dnes se na něj přišly podívat desítky lidí. Svým vystoupením přispěl také lužánecký Cirkus LeGrando. „V den slavnostního zahájení je vstup na kluziště zdarma,“ uvedla Noemi Hrubošová ze SVČ Lužánky.

Program zpestřili členové Cirkusu Legrando.

Povrch kluziště je umělý. Bruslaři tak nejsou závislí na počasí, venkovní teplota není důležitá. Materiál nevyžaduje náročnou údržbu, spotřeba vody a elektřiny je nulová. Jelikož nejde o skutečný led, plocha nestudí a povrch je měkčí při pádech. 

Pro veřejnost bude kluziště k dispozici každý všední den od dvou hodin odpoledne do půl sedmé večer. O víkendech jej mohou lidé využívat od desáté hodiny ranní do půl dvanácté dopoledne a odpoledne od půl jedné odpoledne do půl sedmé večer. Bruslaři se budou střídat vždy po devadesátiminutových intervalech. Součástí kluziště je také malý bufet a návštěvníci mohou po domluvě využít služeb instruktora. Základní vstupné je šedesát korun, děti do patnácti let, studenti a senioři platí čtyřicet. Nejmenší děti do tří let mají vstup zdarma. Půjčení bruslí na místě není možné.

SVČ Lužánky působí v oblasti Lesné již pětadvacátým rokem. Zaměřuje se na sportovní a výtvarné činnosti, nejen pro děti. Kromě kluziště zde provozují klub deskových her, veřejnou knihovnu, kroužky pro děti a od začátku tohoto roku také kavárnu.

Klíčová slova: kluziště, Lesná

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.