06.04.2018 23:18


Aktuálně: Ve Scale začaly Dny evropského filmu

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

První projekcí Dnů evropského filmu odstartovala v pátek večer v kině Scala festivalová část v Brně. Do neděle mohou brněnští diváci vidět až deset filmů. Pětadvacátý ročník bude rezonovat i v regionech, a to do 22. dubna. Hlavním dějištěm akce je však Praha, kde byl festival zahájen už ve čtvrtek.

Dny evropského filmu ve Scale. Foto: Adéla Petřeková

Brno –  Oceňované i méně známé evropské snímky uvidí diváci nejen v pražských kinech, ale od pátku do nedělního večera i v kině Scala v Brně. „V Praze jsme zahájili ve čtvrtek, v Brně projekcí „Mé druhé já“ dnes,“ sdělila za organizátory Michaela Dvořáková. V brněnské režii pořadatelé připravili deset projekcí, celkově festival představí 49 evropských filmů a slibuje to nejzajímavější ze současné evropské scény.

Na co se diváci mohou těšit upřesňuje dramaturg Dnů evropského filmu Zdeněk Blaha. „Množství hvězdného prachu je v letošním programu vyšší než obvykle. V strhujícím komorním dramatu Žena švédského režiséra Björna Rungeho zazáří kromě Jonathana Pryce a Christiana Slatera i Glenn Closeová, jejíž výkon je mnohými kritiky označován za jednu z jejích nejlepších životních rolí. Snímek Paola Virziho Krásný únik je hereckým koncertem Helen Mirrenové a Donalda Sutherlanda. Mladá generace hvězd září ve snímku Na Chesilské pláži, kde se hlavní role zhostila Saoirse Ronan, nebo v životopisném snímku Mary Shelleyová s Elle Fanningovou, Maisie Williamsovu a Hugh O'Conorem, který osobně přijede film do Prahy představit,“ láká na pražskou část festivalu dramaturg.

Cena vstupenek na festival je 110 korun, pro seniory 55 korun. Pokud návštěvníci nestihnou projekce v Praze do 12. dubna nebo v Brně do 8. dubna, mohou se těšit na ozvěny v regionech do 22. dubna.

Klíčová slova: Dny evropského filmu, Scala

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.