18.05.2012 18:50


Aktuálně: V Ivančicích začaly slavnosti chřestu

Autor: Petr Janderka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes po poledni začaly na ivančickém náměstí slavnosti Chřestu. Návštěvníky bude celý víkend provázet kulturní program s koncerty a výstavami. Kuchaři z regionu představí své umění při přípravě pokrmů z chřestu.

Ivančice Třídenní program slavností odstartoval na náměstí v Ivančicích dnes po poledni. Organizátoři připravili pro návštěvníky řemeslné tržiště s jarmarkem, kuchařskou soutěž v přípravě chřestových pokrmů a bohatý kulturní program. Celé ivančické náměstí je zaplněno desítkami stánků a několika pódii s kulturním programem. Ve stanech kuchaři chystají své pokrmy do soutěže a celý den připravují pro zákazníky jídla z chřestu.

Právě kulinářské speciality mají u návštěvníků největší ohlas. „Přijela jsem hlavně kvůli novým receptům. Líbí se mi, že tu připravují jídla přímo před návštěvníky, a kdokoli má zájem, dostane tipy přímo od kuchařů,“ pochvalovala si slavnosti návštěvnice Iva Vlčková. Na využití chřestu jako potraviny se letos organizátoři zaměřili a připravili kuchařskou soutěž, které se zúčastní osm kuchařských týmů z celé jižní Moravy. „Chřest je chuťově velmi výrazný a zajímavý, navíc i velice zdravý. My s ním v restauraci pracujeme často, mezi lidmi ale není příliš známý,“ uvedl Jan Janda, jehož restaurant se zúčastní kuchařské soutěže.Návštěvníci si kupovali chřest hlavně do kuchyně. Foto: Petr Janderka

Slavnosti chřestu se v Ivančicích konají už po osmnácté a organizátoři připravili zatím nejrozsáhlejší program doprovodných akcí. O víkendu se náměstí zaplní už v ranních hodinách. Kromě kuchařských klání si budou návštěvníci moct užít několik koncertů a výstav. Z chřestu bude vařit například držitel michelinské hvězdy Roman Paulus. O hudební produkci se postará Petr Bende v doprovodu cimbálové muziky Grajcar. „Během celých slavností očekáváme přes pět tisíc návštěvníků, kteří spotřebují až čtyři tuny čerstvého chřestu,“ uzavřela Ivana Vilmanová z turistického informačního centra Ivančice.

Klíčová slova: Chřest, Slavnosti, Ivančice, Jarmark

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.