03.05.2018 17:43


Aktuálně: V galerii Schrott zahájili výstavu fotografií Industrial

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V galerii Schrott dnes v Brně zahájil fotograf Jindřich Štreit za účasti vystavujících autorů výstavu. Nese název Industrial a je součástí projektu Industria. Vernisáž fotografií je pod záštitou projektu Masters, který pořádá škola focení Photogenia.

Brno – Výstavu Jindřicha Štreita a jeho studentů si mohou prohlédnout milovníci focení ode dneška v Galerii Schrott. Expozice nabízí fotografie uznávaného českého fotografa Štreita a jeho žáků z Institutu fotografických studií Photogenia. Návštěvníci si na vernisáži mohou prohlédnout fotografie z industriálního prostředí. 

Fotografové fotili prostředí továren i pracovníky z tohoto prostředí. „Snažili jsme se zachytit pracovní proces v továrnách a vztahy, které se tam vytvářejí. Věnovali jsme se také detailům, které nás v továrním prostředí obklopovaly,“ uvedl Štreit.

Fotografie jsou výsledek dvouleté práce studentů, kteří studují Institut fotografických studií Photogenia v Brně. Studenti fotili pod vedením Jindřicha Štreita v industriálních objektech na Rýmařovsku. „Vernisáž je inspirující, netušila jsem, že tak obyčejné věci se dají vyfotit zajímavě,“ řekla amatérská fotografka a jedna z návštěvnic vernisáže Dana Stejskalová. Výstava fotografií potrvá do 27. května.

Klíčová slova: Fotografie, Vernisáž, Výstava, Štreit, Industrial

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.