20.10.2019 23:31

Aktuálně: V brněnském basketbalovém derby zvítězilo Královo Pole, Žabiny porazilo o deset bodů

Autor: Miroslava Putzlacherová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnské basketbalové derby, čili zápas mezi ženskými basketbalovými týmy Žabiny a Královo Pole, proběhlo v neděli odpoledne ve sportovní hale Rosnička v Žabovřescích. Utkání v prodloužení vyhrál tým KP Brno i přes počáteční úspěch domácích Žabin.

Zápas KP Brno a Žabin. Foto: Miroslava Putzlacherová

Brno – Od nedělního zápasu Ženské basketbalové ligy si hráčky BK Žabiny slibovaly výhru. Tým KP Brno pod novým vedením trenéra Dušana Medveckého však domácí překvapil. V prodloužení královopolské basketbalistky porazily Žabiny 83:73.

Světlé dresy, četné hody na koš, ve většině případů úspěšné. Tak pro Žabiny vypadala první čtvrtina zápasu Ženské basketbalové ligy s královopolským týmem. Po prvních deseti minutách hry tak vedly 23:14.

Energii jim dodával výsledek středečního zápasu Středoevropské ligy, kde Žabiny porazily rumunské Satu Mare 105:65. Ještě pořád to máme v hlavě. Dodává nám to motivaci do nedělního duelu,” napsal tým na svých stránkách před zápasem.

Jenže už v druhé čtvrtině začaly hráčky KP vyrovnávat skóre a to se jim nakonec povedlo. Poslední čtvrtina skončila za stavu 69:69. V pětiminutovém prodloužení pak Královopolanky získaly 14 bodů, Žabiny pouze čtyři. Nastavení je o štěstí. Jenže my byli lepší a měli větší vůli po vítězství,” okomentoval závěr zápasu trenér vítězného týmu Dušan Medvecký. Narážel tak na sobotní prohru s polským Gorzowem.

Žabiny jsou v Ženské basketbalové lize momentálně na 5. místě, mají však za sebou sérii šesti vítězství v evropských ligách. KP Brno je v Ženské basketbalové lize na místě druhém. Na nedělní zápas nastoupilo v poměrně novém složení: do hry se vrátily zraněné hráčky z loňské sezóny, včetně Gabriely Andělové, která v zápase pro svůj tým získala 18 bodů. Královopolský tým byl také doplněn čtyřmi zahraničními posilami z Kanady, USA, Slovenska a Nizozemska.

Klíčová slova: basketbal, ženská basketbalová liga, sport, Žabiny, KP Brno