14.03.2015 20:53


Aktuálně: V Blansku podporují Ukrajinu módní přehlídkou

Autor: Roubalová Barbora | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Dělnickém domě v Blansku se dnes odpoledne konala charitativní módní přehlídka. Výtěžek z vydražených modelů poputuje do ukrajinské vesnice Čechohrad, jejíž obyvatelé jsou původem z Čech. Akci organizují mladí nadšenci, kteří si říkají Dealeři naděje. Kromě osmdesáti šesti předváděných modelů mohli návštěvníci podpořit sbírku i nákupem věcí na bleším trhu.

Blansko – Marie Jahodová s přáteli organizuje charitativní módní přehlídku už od svých patnácti let. Každý rok je výtěžek z přehlídky posílán na jiné místo. Ve světle současného dění na Ukrajině není divu, že pro osmý ročník vybrali právě ukrajinskou vesnici Čechochrad, nacházející se méně než dvě stě kilometrů od místa bojů. Akci zaštituje farnost svatého Martina v Blansku, veškerá organizace je však v rukou dobrovolníků, kteří nejen že zajišťují chod celé přehlídky, ale zároveň se prochází po mole jako modelové a modelky. „Máme štěstí, že v našem týmu jsou i profesionální kadeřnice a vizážistky. Proto jsou tu všichni tak krásní,“ směje se Jahodová. „Nejmladší modelce jsou dva roky, po molu se prochází ale i maminky s dcerami,“ dodává. „Předvádím tu už třetí rok. Bývám vždy trochu nervózní, ale baví mě to. Možná bych jednou chtěla být modelkou,“ říká Anna Sedláková. 

Charitativní módní přehlídka nebyla jen o módě. Autor: Barbora Roubalová

Modely na přehlídku každoročně darují secondhand La Passione, brněnský salón Evaniella a půjčovna šatů z Horní Lhoty.  „Na internetu je katalog modelů, kde si už dopředu mohou lidé módní kousky prohlédnout a hlasovat pro ty, které se jim nejvíce líbí. Ty jsou potom na přehlídce vydraženy,“ vysvětluje grafik a technik přehlídky Jáchym Michal.

V Dělnickém domě si mohli návštěvníci zakoupit také ručně vyráběné šperky. Každý prodejce si sám určil, kolik procent z tržby zamíří na Ukrajinu. „Minulý rok jsem si tu koupila moc hezký obraz, letos se chci podívat po náušnicích,“ říká Tereza Nováková.

S nápadem uspořádat bleší trh přišli organizátoři vloni. Věci na něj mohli lidé už od Vánoc nosit na faru svatého Martina. Kromě oblečení, knih a vinylových desek nabídl bleší trh i několik kuriózních věcí. „Máme tu několik hrnců, anténu k televizi nebo elektrický pekáč z Japonska,“ popisuje Jindřich Sehnal, který má trh na starosti.

Po osmém ročníku charitativní módní přehlídky Dealeři naděje pošlou na Ukrajinu 50 176 korun.

Klíčová slova: módní přehlídka, charita, Blansko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.